Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu

2014-03-08 23:09:11

Ogłoszenia duszpasterskie

na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu - 09.03.2014 r.

 

  1. Dzisiejsza Pierwsza niedziela Wielkiego Postu jest jak gdyby jego drugim początkiem dla tych, którzy nie wzięli udziału w liturgii Środy Popielcowej. Cały Kościół rozpoczął 40-dniową pokutę, której dobre przeżycie doprowadzi nas do prawdziwego spotkania ze zmartwychwstałym Panem.
  2. 2.     Choć kończą się dzisiaj Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, poprzez cały Wielki Post nie ustawajmy w ofiarach, umartwieniach i naprawianiu naszych serc. Ofiarujmy je w intencji rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczną się w naszej parafii w Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu – 30 marca 2014, poprowadzi je ks. Mikołaj Węgrzyn z Częstochowy.
  3. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomaga nam udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszamy więc: dzieci, młodzież i dorosłych do jak najliczniejszego udziału w DRODZE KRZYŻOWEJ: w Bogdanowie o godzinie 15.15, w Woźnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie o godzinie 15.00, w Postękalicach o godzinie 16.30, w GORZKICH  ŻALACH w niedzielę po sumie.
  4. We wtorek 11 marca o godzinie 17.30 wyjeżdżamy do Częstochowy na czuwanie Jasnogórskie. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.
  5. W związku z ze zbliżającym się rozliczeniem podatkowym, zachęcamy wszystkich rozliczających się z Urzędem Skarbowym do przekazania 1% podatku na Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Stosowne ulotki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  6. W środę 19 marca obchodzimy uroczystość ku czci Świętego Józefa. Tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców naszej wspólnoty parafialnej. Msza święta to najpiękniejszy prezent zarówno dla żywych, jak i tych których już Pan powołał do wieczności. Intencje mszalne przyjmujemy po każdej mszy świętej w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 
« powrót