Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu

2015-02-21 16:40:46

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu 22.II.2015r .

 

1. Dzisiaj Pierwsza niedziela Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy bardzo licznie w minioną Środę Popielcową. Dziś kończą się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, ale czas pokuty Kościoła trwa nadal. W prezbiterium pojawił się dar Parafii Bogdanów, Krzyż Jubileuszu 100-lecia naszej świątyni pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy. Krzyż będzie poświecony na zakończenie jubileuszu w odpust 31 maja na sumie.

2. Już dzisiaj informujemy, że Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się w Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu  15 marca i będą trwały do 18 marca 2015. Rekolekcje wygłosi Czcigodny Ksiądz Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej Ks. Marek Bator. Program rekolekcji jest następujący: niedziela 15.III. msze godzinie 8.00 z nauką ogólną, 10.00 z nauką dla rodziców i dzieci, 11.30 suma z nauką dla rodziców i młodzieży. W poniedziałek, wtorek i środa, msze o godzinie 10.00 z nauką ogólną dla dzieci i starszych, o godzinie 17.00 msza z nauką ogólną i godzina 18.00 msza święta z nauką ogólną  dla młodzieży i starszych. Spowiedź dla starszych i ludzi schorowanych w piątek 20 marca. Zapisy w zakrystii.

3. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomaga nam udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszamy więc wszystkich i przypominamy:

DROGA KRZYŻOWA w piątek: w Bogdanowie godzina 15.15, w Wożnikach godzina 15.30, w Dobiecinie godzina 15.00 w Postękalicach godzina 16.30 GORZKIE ŻALE po sumie.

4. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

5. W przyszłą niedzielę – 1 marca przypada także Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". O 11.30 msza św. w naszym kościele za bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy po zakończeniu II wojny światowej przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Po mszy świętej Gorzkie Żale i w salce katechetycznej jest spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej – zapraszamy, a dzisiaj po sumie spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

6.Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót