Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu

2016-02-13 22:55:17

Ogłoszenia duszpasterskie

na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu 14.II.2016 r.

 

  1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty.
  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty.
  3. Czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Do jednej z nich już dziś serdecznie zachęcamy. To jałmużna postna – prosimy o ofiary do puszki przy krzyżu na środku kościoła. Można także nabyć specjalne skarbonki Caritasu, Do nabycia są „paschaliki" na Liturgię Wielkiej Soboty a potem na stół wielkanocny w cenie 5 zł.
  4. Dzisiaj po mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek przed kościołem na potrzeby osób niepełnosprawnych, którymi zajmuje się Krajowe Stowarzyszenie Charytatywne „Betel”.
  5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ: o godz. 16.15 w kościele parafialnym w Bogdanowie, a po niej msza św. o godzinie 17.00, w Woźnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie godzina 15.00, w Postękalicach godzina 16.30. Gorzkie Żale po sumie.
  6. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  7. Na wycieczkę do Malborka i Gdańska w dniach 17 i 18 czerwca, tj. piątek i sobotę jest już komplet, zapisów już nie prowadzimy.
  8.  W czwartą niedzielę Wielkiego Postu od 6 – 9 marca w naszej Parafii zostaną przeprowadzone rekolekcje wielkopostne. Przeprowadzi je ks. Kan. Sławomir Wojtysek z Częstochowy.

 

« powrót