Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Piętnastą Niedzielę w ciągu roku

2016-07-09 21:11:38

Ogłoszenia duszpasterskie

na Piętnastą Niedzielę w ciągu roku 10.VII.2016 r.

 

  1. W dniu 28 lipca 2016 r. Ojciec Święty Franciszek przybędzie do Częstochowy na Jasną Górę, aby podczas sprawowanej przez niego Eucharystii dziękować za 1050-lecie dziedzictwa chrztu Narodu Polskiego. Dla Archidiecezji Częstochowskiej obecność papieża Franciszka jest wielkim wyróżnieniem, ale również zobowiązaniem do licznej obecności.
  2. Ojciec Święty Franciszek przybędzie na Jasną Górę z Krakowa 28 lipca br. ok. godz. 9.15. Samochodem przejedzie między wiernymi zgromadzonymi przed Szczytem Jasnogórskim, a następnie uda się do Sanktuarium – Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. W obecności ojców paulinów złoży pokłon Królowej Narodu Polskiego i w modlitwie będzie Jej powierzać sprawy Kościoła i świata. O godz. 10.30 rozpocznie się Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim.
  3. Od dziś prowadzimy zapisy na wyjazd autokarem do Częstochowy, na Mszę św. z Papieżem Franciszkiem dnia 28 lipca w czwartek. Zbiórka przed kościołem 28 lipca w Bogdanowie o godzinie 5.00, o godzinie 5.15 wyjazd do Częstochowy.
  4. W  poniedziałek 11 lipca wyjeżdżamy na czuwanie na Jasną Górę do Częstochowy. Autokar podjedzie o godzinie 17.45 do Woźnik po pielgrzymów, potem do Piekar, Mąkolic, o  godzinie 18.00 - Dobiecin, Postękalice i o godzinie 18.15 Bogdanów. Na czuwanie prowadzimy zapisy, jest jeszcze 10 wolnych miejsc.
  5.   Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 16.00.
  6. Dziękujemy mieszkańcom Bogdanowa Kolonii za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Radziątkowa.
  7. Od dziś również prowadzimy zapisy na wyjazd autokarem do Częstochowy, na Mszę św. z Papieżem Franciszkiem dnia 28 lipca w czwartek. Zbiórka przed kościołem 28 lipca w Bogdanowie o godzinie 5.00, o godzinie 5.15 wyjazd do Częstochowy.
  8. Dzisiaj po mszy o godzinie 11.30 spotkanie organizacyjne dla rodzin przyjmujących pielgrzymów z zagranicy oraz dla wolontariuszy. Zapraszamy.
  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 

 

 

« powrót