Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Siedemnastą Niedzielę w ciągu roku

2016-07-23 20:16:31

Ogłoszenia duszpasterskie

na Siedemnastą Niedzielę w ciągu roku 24.VII.2016 r.

 

  1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od środy przewodzić im będzie Ojciec Święty Franciszek. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.
  2. Serdeczne podziękowania składamy pielgrzymom z Chorwacji i Fancji, którzy w ramach Tygodnia w Diecezji gościli w naszej wspólnocie parafialnej bogdanowskiej. Gorące podziękowania składamy wszystkim Rodzinom, które przyjęły gościnnie pielgrzymów do swoich domów. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i Ks. Tomaszowi, który całym tym przedsięwzięciem kierował. „BÓG ZAPŁAĆ".
  3. Z racji świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – dzisiejsze błogosławieństwo na zakończenie mszy świętej ma szczególnie uroczysty charakter. Poświęcamy pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jedne dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobrażani na drodze. Błogosławimy wszystkich kierowców i pasażerów i za chwilę ksiądz poświeci samochody.
  4. Kierownik Ełckiej pieszej pielgrzymki na Jasną Gorę prosi o przyjęcie i przenocowanie pielgrzymów. Do Woźnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi przybędą w poniedziałek 8 sierpnia o godzinie 19.00, a 9 sierpnia po mszy św. o godzinie 8.00 wyruszą dalej. Ks. Bp prosi by dobrze i życzliwie potraktować Pielgrzymów, przyjąć na nocleg, poczęstować kromką chleba. Pisze – Nasze pielgrzymowanie na Jasną Gorę byłoby niemożliwe bez Waszej pomocy. Dlatego prosimy o przyjęcie i ugoszczenie nas. Bóg zapłać za wszelkie dobro!
  5. W czwartek 28 lipca 2016 r. Ojciec Święty Franciszek przybędzie do Częstochowy na Jasną Górę ok. godz. 9.15. Samochodem przejedzie między wiernymi zgromadzonymi przed Szczytem Jasnogórskim, a następnie uda się do Sanktuarium – Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. W obecności ojców paulinów złoży pokłon Królowej Narodu Polskiego i w modlitwie będzie Jej powierzać sprawy Kościoła i świata. O godz. 10.30 rozpocznie się Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim.
  6. Prowadzimy zapisy na wyjazd autokarem do Częstochowy, na Mszę św. z Papieżem Franciszkiem dnia 28 lipca w czwartek. Zbiórka tego dnia będzie przed kościołem w Bogdanowie o godzinie 5.00, o godzinie 5.15 wyjazd do Częstochowy.
  7. Dziękujemy mieszkańcom Kacprowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 90 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Kamiennej i Ludwikowa.
  8. Jest organizowany wyjazd autokarowy na Kalwarię Zebrzydowską w środę 17 sierpnia. Zapisy u Pani Jadwigi Wasilewskiej. Bardzo zachęcam do udziału w pielgrzymce.
  9. Na potrzeby parafii ofiarę złożyli: Piotr i Ewa Matyjowie z Wiktorowa 100 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót