Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Siedemnastą Niedzielę Zwykłą

2015-07-25 19:28:21

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na Siedemnastą Niedzielę Zwykłą 26 VII 2015r .

  1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa interwencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.  
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.  
  3. Dziękujemy mieszkańcom Kacprowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 170 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Kamiennej i Ludwikowa.
  4. Za tydzień – 2 sierpnia – osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, zwany odpustem Porcjunkuli. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w  czyśćcu cierpiącą. 
  5. Jest organizowana pielgrzymka na Kalwarię Zebrzydowską wyjazd w środę 12 sierpnia, powrót w niedzielę 16 sierpnia. Zapisy u Pani Jadwigi Wasilewskiej.
  6. Ofiarę na potrzeby parafii złożyli: Sylwester Pieprzowski z Mąkolic 100 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
  7. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
  8. Z racji przypadającego wczoraj wspomnienia św. Krzysztofa po mszy św. poświęcamy samochody i modlimy się o bezpieczeństwo dla kierowców i pasażerów... 

 

 

 

« powrót