Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Siódmą Niedzielę Zwykłą 19.II.2017 r.

2017-02-19 01:50:53

Ogłoszenia duszpasterskie

na Siódmą Niedzielę Zwykłą 19.II.2017 r.

 

  1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Może potrzeba tak niewiele: podzielić się radością, posłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, wypić razem herbatę, wyjść wspólnie na spacer, zaopiekować się kimś podczas choroby. Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele innych pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej.
  2. 3 kwietnia, w poniedziałek, o godzinie 8.00 jest wyjazd do teatru w Cieszynie na Misterium Męki Pańskiej. Całkowity koszt przedsięwzięcia 85 zł, w tym bilet, przejazd i ubezpieczenie. Są jeszcze 4 wolne miejsca, zgłoszenia wraz z wpłatą przyjmuje Pani Krystyny.
  3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, naszej „Niedzieli”.
« powrót