Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Św. Szczepana

2015-12-24 13:32:44

Ogłoszenia duszpasterskie

na Święto Św. Szczepana 26.XII.2015r.

 

1.     Dziś, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Wspominając tego, który jako pierwszy zginął pod gradem kamieni za głoszenie prawdy o Zbawicielu, pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach, którzy w naszych czasach cierpią prześladowanie dla imienia Chrystusa.
2.     Niedziela 27 grudnia jest niedzielą Świętej Rodziny. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi w tej otaczającej nas trudnej rzeczywistości. Zachęcamy przede wszystkim do licznego i właśnie rodzinnego udziału w Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska dla nas i naszych rodzin jest wzorem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.
3.     W najbliższym czasie – od poniedziałku 28 grudnia 2015 – w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Przyjęcie kapłana w domu należy dzisiaj uważać za publiczne wyznanie wiary. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej Parafii i kapłanów w niej pracujących. Kolędujemy od 9.00 do 16.00, o godzinie 17.00 mamy mszę. Prosimy o pojazd przed dziewiątą.
4.     „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
5.     Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym parafianom i ich gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.
     
« powrót