Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 31.XII.2017 r.

2017-12-30 22:02:03

Ogłoszenia duszpasterskie

na Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 31.XII.2017 r. 

 

  1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  2. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże, W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte jak w niedzielę.
  3. W kościele parafialnym w Masłowicach koło Wielunia ogień uszkodził zakrystię. Fakt ten jest bardzo bolesny, Ksiądz Arcybiskup wystosował apel do każdej Parafii by 31 grudnia po mszach zebrać do puszki ofiary na remont uszkodzonych pomieszczeń.
  4. 11 stycznia 2018 roku udajemy się autokarem na czuwanie na Jasną Górę. Jak co roku nasza Parafia będzie prowadziła nocne czuwanie. Prowadzimy zapisy w zakrystii na wyjazd do Częstochowy.
  5. Program kolędy jest następujący: we wtorek Woźniki 2 ks., w środę Woźniki Kolonia 1 ks. i Kozierogi 1 ks., w czwartek 2 ks. Postękalice od Bełchatowa i od Bogdanowa, w piątek 1 ks. Zwierzchów i 1 ks. Góry Postękalskie.
  6. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, raz jeszcze składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.
« powrót