Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Szesnastą Niedzielę w ciągu roku

2016-07-16 23:27:10

Ogłoszenia duszpasterskie

na Szesnastą Niedzielę w ciągu roku 17.VII.2016 r.

 

  1. Chcę bardzo podziękować za przygotowanie, przeprowadzenie i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze 11 lipca br.: Księdzu Wikariuszowi Tomaszowi Chrzęstkowi, Paniom z Zespołu Gminnego „Ludowe Pasjonatki”, Panu organiście Andrzejowi i wszystkim uczestnikom pielgrzymki.
  2. Do naszej Parafii w dniach 20 – 25 lipca przybędą dwie grupy pielgrzymów z zagranicy ( z Francji i Chorwacji ). Przyjmijmy naszych Gości z otwartym sercem domem. Przyozdobimy wszyscy nasze domy obrazami i flagami narodowymi. Otoczmy pielgrzymów modlitwom i serdecznościom. Plan pobytu pielgrzymów jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej Parafii. Zapraszamy wszystkich do udziału szczególnie we Mszy świętej z pielgrzymami w niedzielę 24 lipca o godzinie 11.30 ( suma ), a później o godzinie 16.00 na Festyn Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Wsi Postękalice wraz z Parafiom dla naszych Gości. Festyn jest imprezom otwartą dla wszystkich rodzin. Program w gablocie i na stronie internetowej Parafii.
  3. W dniu 28 lipca 2016 r. Ojciec Święty Franciszek przybędzie do Częstochowy na Jasną Górę, aby podczas sprawowanej przez niego Eucharystii dziękować za 1050-lecie dziedzictwa chrztu Narodu Polskiego. Dla Archidiecezji Częstochowskiej obecność papieża Franciszka jest wielkim wyróżnieniem, ale również zobowiązaniem do licznej obecności.
  4. Ojciec Święty Franciszek przybędzie na Jasną Górę z Krakowa 28 lipca br. ok. godz. 9.15. Samochodem przejedzie między wiernymi zgromadzonymi przed Szczytem Jasnogórskim, a następnie uda się do Sanktuarium – Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. W obecności ojców paulinów złoży pokłon Królowej Narodu Polskiego i w modlitwie będzie Jej powierzać sprawy Kościoła i świata. O godz. 10.30 rozpocznie się Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim.
  5. Prowadzimy zapisy na wyjazd autokarem do Częstochowy, na Mszę św. z Papieżem Franciszkiem dnia 28 lipca w czwartek. Zbiórka tego dnia będzie przed kościołem w Bogdanowie o godzinie 5.00, o godzinie 5.15 wyjazd do Częstochowy.
  6. Dziękujemy mieszkańcom Radziątkowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Kacprowa.
  7. Jest organizowany wyjazd autokarowy na Kalwarię Zebrzydowską w środę 17 sierpnia. Zapisy u Pani Jadwigi Wasilewskiej. Bardzo zachęcam do udziału w pielgrzymce.
  8. W niedzielę 24 lipca po każdej mszy świętej będzie w naszej Parafii poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji świętego Krzysztofa patrona kierowców. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców wraz ze swoimi pojazdami, dzieci z rowerami.
  9. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót