Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Szesnastą Niedzielę Zwykłą

2015-07-18 21:37:00

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na Szesnastą Niedzielę w ciągu roku 19 VII 2015r .

 1. Dzisiaj już XVI Niedziela Zwykła w ciągu liturgicznym. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata!
 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy na wakacje wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.
 3. Dziękujemy mieszkańcom Radziątkowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 200 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Kacprowa.
 4. W czasie wakacji ze wszystkich stron Polski, a także Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę podejmując trud wyjścia na pątnicze szlaki. W sobotę 8 sierpnia w trasie na Jasną Górę przybędą pielgrzymi z Ełku. Serdecznie prosiłbym w imieniu Pielgrzymów o przyjęcie i przenocowanie pielgrzymów. Do Woźnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi przybędą w sobotę 8 sierpnia, a w niedzielę po mszy wyruszają dalej. Z wielkim poświęceniem, kierując się wiarą idą do Częstochowy 17 dni, na pewno i dla nas mogą wyprosić wiele łask Bożych jako podziękowanie za kubek wody i nocleg. Nie odmawiajmy przyjęcia Jezusa pod swój dach.
 5. 9 sierpnia 2015r. Pani Krystyna organizuje pielgrzymkę do Torunia. W programie zwiedzanie tamy we Włocławku gdzie zamordowana Jerzego Popiełuszkę i katedry, świątyni Jana Pawła II budowanej przez Redemptorystów i zwiedzanie Radio Maryja i Torunia, koszt 60 zł. Zapisy u Pani Krystyny.
 6. Za tydzień w niedzielę 26 lipca z racji św. Krzysztofa po każdej mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zapraszamy wszystkich kierowców wraz ze swoimi pojazdami, dzieci z rowerami.
 7. Jest organizowana pielgrzymka na Kalwarię Zebrzydowską wyjazd w środę 12 sierpnia, powrót w niedzielę 16 sierpnia. Zapisy u Pani Jadwigi Wasilewskiej.
 8. Uroczystości odpustowe w Postękalicach na św. Rocha rozpoczną się w sobotę 15 sierpnia godzina 14.oo uroczystą sumą odpustową, a w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 11.15. Serdecznie zapraszamy Drogich Parafian, szanownych Gości, orkiestrę, OSP Postękalice i służbę liturgiczną.
 9. Dożynki Parafialne w naszej parafii są planowane na ostatnią niedzielę sierpnia, to jest 30 sierpnia godzina 11.30
 10. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 11.  Komenda Miejskiej Policji w Piotrkowie apeluje do młodzieży szkolnej i starszej o zachowanie zdrowego rozsądku i czujności, aby nie ulegała pokusie zakupu niebezpiecznych da zdrowia i życia człowieka substancji, które prowadzą do uzależnienia a nawet do śmierci. „Dopalacze” to potoczna nazwa grupy substancji o działaniu psychoaktywnym. Występują pod wieloma postaciami. Stanowią duże zagrożenie dla zdrowia i życia. Substancje te mogą w sposób trwały uszkodzić serce, wątrobę, nerki czy mózg.
 

 

 

« powrót