Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Szóstą Niedzielę po Wielkanocy

2016-05-01 00:17:14

Ogłoszenia duszpasterskie

na Szóstą Niedzielę po Wielkanocy 1.V.2016 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.
 2. 1 maja obchodzimy także wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W modlitwie prosimy dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia, modlimy się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.
 3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Będziemy modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych modlitwach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.
 4. Na mszę o godzinę 10.00 3.V. serdecznie zapraszamy Druhów OSP z terenu naszej Parafii i orkiestrę na Mszę św. odprawianą w ich intencji i intencji ich Rodzin z racji patrona strażaków św. Floriana.
 5. W Niedyszynie msza 3.V. o godzinie 16.00 przy kapliczce połączona z poświeceniem pól.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Rocznica pierwszej komunii świętej dzieci z kl. III w naszej Parafii będzie w niedzielę 8 maja na Mszy św. o godzinie 10.00. Dzisiaj i 3.V. po sumie spotkanie z dziećmi z kl.III.
 8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywa się w soboty o godzinie 10.00 w Bogdanowie.
 9. Msza św. na cmentarzu za zmarłych w maju zostanie odprawiona w  niedzielę 15 maja o godzinie 16.00.
 10. W przyszłą niedzielę 8.V. przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. za wszystkich Stanisławów i Stanisławy na sumie o godzinie 11.30. Intencje przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 11. Na potrzeby parafii ofiarę złożyli : Pewna Rodzina z Woźnik 100 zł, Pewna Rodzina z Radziątkowa 100 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 12. Nasza parafia przygotowuje wyjazd w sobotę 7 maja br. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach, pielgrzymuje również cała Archidiecezja Częstochowska wraz ze swym Arcypasterzem Arcybiskupem Wacławem Depo. Nasza Parafia pragnie włączyć się do udziału w tej pielgrzymce. W programie o godzinie 11.00 zwiedzanie połączone z modlitwą i zapoznaniem się z historią i działalnością Centrum JPII. O godzinie 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Częstochowskiego Abpa Wacławo Depo. O godzinie 14.00 Przejście przez Bramę Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 16.00 po przerwie wyjazd do Sławkowa na grób śp. ks. prob. Stefana Bilewicza, odmówimy stosowne modlitwy i powrót do domu. Wyjazd w sobotę 7 maja o godzinie 6.00 rano sprzed kościoła parafialnego.
 13. Niebawem będziemy przeżywać Światowe Dni Młodzieży w Polsce. 26-31 lipca 2016 r. to oficjalny termin XXXI Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Tydzień wcześniej, w dniach 20 – 25 lipca 2016 r., na terenie całej Polski, odbędą się „Dni w Diecezjach”. Od środy (20 lipca) do poniedziałku (25 lipca) młodzi ci będą goszczeni przez 43 polskie diecezje, znajdując zakwaterowanie w parafiach i rodzinach. W naszym dekanacie i parafii będziemy gościć młodzież od 20 do 25.V. Po zakończeniu dni w parafii, w poniedziałek 25 lipca, grupy młodych udają się w drogę do Krakowa na tzw. wydarzenia centralne. Papież Franciszek w Polsce będzie od 27 do 31.V.  W dniu 28 maja (czwartek) na godzinę 10.00 papież Franciszek przybędzie na Jasną Górę, gdzie cała Polska będzie świętować 1050 lecie chrztu Polski. Zachęcamy starszych i naszą młodzież do udziału w tych ważnych dla nas historycznych wydarzeniach.
« powrót