Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Szóstą Niedzielę Wielkanocną

2014-05-24 10:45:26

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Szóstą Niedzielę Wielkanocną 25.V.2014r.

 

1.      Co znaczy kochać Boga? Odpowiedział nam dziś Chrystus jasno i dobitnie: „Jeśli będziecie zachowywać Moje przykazania, będziecie trwać w miłości Mojej"... . Innymi słowy: miłość Boża, to nie jest sprawa uczuć, ale zachowywania Bożych przykazań. Czy tak właśnie kocham Boga?
2.     Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek Ludwików przy kapliczce o godzina 16.00, w czwartek godzina 16.00 Wiktorów przy kapliczce o godzina 16.00 i Kamienna przy kapliczce o godzinie 16.00.
3.     W przyszłą niedzielę –  1 czerwca w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – będziemy przeżywać z dziećmi z klasy trzeciej o godzinie  10.00 pierwszą rocznicę pierwszej komunii świętej. Spowiedź przed rocznicą w sobotę 31 maja o godzinie 10.00. Zapraszamy. 
4.     Pierwsza komunia święta dzieci z klasy drugiej będzie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to jest 8 czerwca, rozpoczęcie o godzinie 9.30
5.     W tym dniu 8 czerwca rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Jubileuszowe. W kościele parafialnym msze św. o godzinie 8.00, 930 pierwsza komunia o godzinie 12.00 suma, a o godzinie 16.00 msza fatimska za zmarłych na cmentarzu, połączona z poświęceniem pamiątkowej tablicy na 620 – lecie istnienia Parafii i Wsi, licząc od najwcześniejszych wzmianek. Płytę ofiarowali Państwo Halina i Mieczysław Frankiewiczowie. Treść płyty jest następująca: Wspomnienie. My, mieszkańcy Parafii Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie żyjący w Roku Pańskim 2014, w poczuciu szacunku i wdzięczności Wspominamy Was Wszystkich urodzonych na ziemi Bogdanowskiej w okresie 620 lat (1394-2014 ) istnienia Wsi i Parafii. Wasze trudy i osiągnięcia życiowe są dla nas przykładem pracy, dla zachowania i pomnażania dorobku wszystkich bogdanowian. Dla szczęścia i pomyślności przyszłych pokoleń. Powierzamy wasze dusze Bogu w Trójcy Jedynemu! Odpoczywajcie w pokoju wiecznym.
6.     W poniedziałek, wtorek i środę msze święte będą o godzinie 10.00, 18.00 i 20.00. We poniedziałek 9 VI. Na mszy św. o godzinie 18.00, zaplanowany jest specjalny program dla młodzieży, par narzeczeńskich i par małżeńskich z modlitwą w ich intencji i projekcją filmu na dużym ekranie „ Próba ognia” o przezwyciężaniu trudności we wspólnocie małżeńskiej oraz spotkanie z liderem Zespołu Full Power Spirit  ( Pełną Mocą Ducha ), prowadzącym w kraju i za granicą akcję ewangelizacyjną. Zapraszamy wszystkich, także młodych z poza parafii.
7.     We wtorek o godzinie 10.00 odprawiona zostanie msza św. w intencji chorych i starszych wiekiem z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w dojeździe wszystkim, którzy pragną spotkać się z Jezusem Uzdrawiającym w naszej 100 – letniej świątyni.
8.     W czwartym dniu rekolekcji, w środę, będzie okazja do spowiedzi, uzyskania rozgrzeszenia i odpustu zupełnego na zakończenie rekolekcji. Przybędą kapłani z dekanatu. Porządek spowiedzi jest następujący: spowiedź od godziny 9.30 do 11.00, po południu od godziny 17.30 do 18.30 i od godziny 19.30 do 20.30
9.     Rekolekcje Jubileuszowe będą bezpośrednim przygotowaniem do obchodu 100 – lecia naszej Bogdanowskiej świątyni. Uroczystość Jubileuszowa odbędzie się 15 czerwca, podczas odpustu na Przenajświętszą Trójcę, o godzinie 11.30, pod przewodnictwem J.E. Metropolity Częstochowskiego Dra Wacława Depo. W tym dniu nie będzie mszy świętych w kościołach filialnych, wszystkich zapraszamy do kościoła Jubileuszowego, na 8.00, 10.00 a przede wszystkim na sumę o 11.30. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny z rezerw jubileuszowych. Niech nie zabraknie nikogo w tym dniu w kościele Jubileuszowym. Zapraszamy wszystkich Parafian, również tych pochodzących z naszej Parafii, miłych Gości i znajomych, Druhów OSP  z terenu naszej Parafii, orkiestrę strażacką . Podczas Mszy Jubileuszowej ks. abp Wacław Depo dokona konsekracji dwóch ołtarzy w naszej świątyni: ołtarza soborowego w prezbiterium i ołtarza w odnowionej kaplicy Matki Bożej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych.
10.         W najbliższym czasie, będzie do nabycia Jubileuszowy Album, kolorowy, wypełniony historią i fotografią naszej 100-letniej świątyni i okolicznych miejscowości, kościołów, kaplic, cmentarzy, straży pożarnych, orkiestry dętej, ważnych osób i dat, ciekawych wspomnień z czasów budowy naszego kościoła, poprzedzających i następujących po niej. Album będzie liczył 132 kolorowe stronice, szyty i w twardej oprawie. Powstał on w ciągu ostatniego roku przygotowań do Jubileuszu i współtworzyło go liczne grono Członków i Współpracowników Zespołu Redakcyjnego. To niezapomniana Księga Pamiątkowa dla każdej rodziny naszej Parafii i licznych Gości, którzy przybędą na uroczystości Jubileuszowe. Zapraszamy! Wkrótce ogłosimy termin sprzedaży Księgi Jubileuszowej.
11.         W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 
« powrót