Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Szóstą Niedzielę Wielkanocną

2015-05-09 11:56:00

Ogłoszenia duszpasterskie

na Szóstą Niedzielę Wielkanocną 10.V.2015r .

 

 1. Wciąż trwamy w radości paschalnej, przeżywając dziś 6. niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach
  i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Przypomniała nam o tym również dzisiejsza liturgia. 
 2. Dzieci z klasy III mają swoją rocznicę pierwszej komunii świętej za tydzień
  17 maja w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 17 maja o godzinie 10.00.
 3. Dzieci z klasy II mają swoją pierwszą komunię w niedziele Zesłania Ducha Świętego, to jest za dwa tygodnie, 24 maja o godzinie 9.30.
 4. Msza święta fatimska na cmentarzu za zmarłych dzisiaj o godzinie 16.00.
 5. Wyjazd na czuwanie do Częstochowy jutro, w poniedziałek, 11 maja
  o godzinie 15.00, po drodze Pielgrzymi nawiedzą Sanktuarium św. O. Pio na Przeprośnej Górce koło Mstowa. Zapisy u Pani Krystyny.
 6. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek o godzinie 16.00 w Radziątkowie w świetlicy lub przy krzyżu i Kacprowie w remizie, a w  piątek o godz. 16.00 w Woźnikach Kolonii przy krzyżu.
 7. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj, 10 maja w kościołach w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek po mszy przy wyjściu z kościoła, środków na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu. Środki finansowe za pośrednictwem Caritas Polska trafią do Nepalu poprzez międzynarodowe struktury Caritas. Apel ks. abpa Wacława Depo jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich.
 8. W niedzielę 31 maja, na sumie o godz. 11.30, będziemy obchodzić Odpust Przenajświętszej Trójcy i zakończenie Jubileuszu stulecia kościoła
  w Bogdanowie
  . W związku z tym Msze Święte w terenie zostaną odwołane,
  a zapraszamy na Msze do kościoła w Bogdanowie.
 9. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć najnowszą publikację parafii Bogdanów, drugi tom albumu jubileuszowego, poświęcony bogdanowskim malowidłom krakowskich malarzy z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, kolorowy, wypełniony pięknymi zdjęciami malowideł, ich historią, opatrzone komentarzem, a także zdjęciami z ubiegłorocznych obchodów jubileuszowych. Album jest nieco grubszy – 150 stron, ale cena pozostaje ta sama – 30 zł. Publikacja jest pamiątką zakończenia obchodów jubileuszu stulecia kościoła
  w Bogdanowie.
 10. Podczas zakończenia obchodów jubileuszowych, uroczyście poświęcimy wotum wdzięczności parafii za dar świątyni – Krzyż Jubileuszowy, wystawiony w prezbiterium przy ołtarzu soborowym. Będzie on trwałą pamiątką obchodów jubileuszu stulecia naszego kościoła, znakiem naszej wdzięczności Opatrzności Bożej, darem naszych wiernych Bogu serc.
 11. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na zbliżające się obchody odpustowe i jubileuszowe. Zapraszamy wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całej naszej parafii: Bogdanów, Blizin, Mąkolice, Piekary, Postękalice, Woźniki. Orkiestrę Strażacką, Ludowy Zespół Pasjonatki i Moderato z Niedyszyny. Dzieci pierwszokomunijne z klasy drugiej
  i rocznicowe z klasy trzeciej do sypania kwiatów, chłopców do szarf. Asystę do chorągwi, feretronów, Żywy Różaniec. Radę Parafialną, Sołtysów. Dzieci
  i młodzież, Służbę Liturgiczną Ołtarza.
 12. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót