Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Szóstą Niedzielę Zwykłą

2015-02-14 18:57:15

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Szóstą Niedzielę w ciągu roku 15.II.2015r .

 

1. Dzisiejsza, szósta niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku. Kończy się tegoroczny Karnawał! Dobiegły także końca ferie zimowe.

2. W środę – 18 lutego – przypada POPIELEC i tym samym rozpocznie się WIELKI POST. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy o 9.00, 10.00 i 17.00 – zapraszamy wszystkich jak najliczniej! Okres Wielkiego Postu, to czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej.

3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia aż do śmierci. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.

4. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ: o godz. 15.15 co tydzień w kościele parafialnym, a od następnego tygodnia również jak co roku w kościołach filialnych, godziny podamy za tydzień.

5. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane po mszy św. o godz. 11.30.

6. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj po sumie.

8. Najbliższy tydzień będzie Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.

9. Natomiast w niedzielę 1 marca po mszy o godzinie 11.30 jest spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej – zapraszamy! Będzie brana miara na stroje komunijne.

10.Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót