Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Szóstą Niedzielę Zwykłą 11.II.2018 r.

2018-02-11 00:31:41

Ogłoszenia duszpasterskie

na Szóstą Niedzielę Zwykłą 11.II.2018 r.


 1. Dzisiaj w niedzielę 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych.
 2. Po mszy świętej przy wyjściu odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby osób niepełnosprawnych, którymi zajmuje się Krajowe Stowarzyszenie Charytatywne „Betel”.
 3. Zachęcamy jak co miesiąc do wyjazdu 11 lutego do Częstochowy na czuwanie jasnogórskie, wyjazd o g. 17.00, zgłoszenia przyjmuje Pani Krystyna.
 4. Dzieci szkolne z klas od „O” do kl.VI odbierają w zakrystii kontrolkę mszy św. na drugi semestr.
 5. Kończy się tegoroczny karnawał. W środę – 14 lutego – POPIELEC – rozpoczynający Wielki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze w tym dniu w naszej świątyni o 8.00, 10.00 i 17.00 – zapraszamy wszystkich jak najliczniej! Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ma nas również przygotować do rekolekcji wielkopostnych, które będą miały miejsce w naszej parafii od 11 do 14 marca, a poprowadzi je ks. Andrzej Zuchowski sąsiad z parafii św. Stanisława z Bełchatowa. 
 6. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zostaną wystawione skarbonki wielkopostne na których czytamy hasło: „ Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym”. Skarbonki składamy w kościele w Wielki Czwartek.
 7. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 8. W czwartek 15 lutego po mszy o godzinie 17.00 odbiór garniturków dzieci z kl. III na salce parafialnej, a w niedzielę 18 lutego po sumie o godzinie 11.30 w kaplicy MB spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii z Księdzem Tomaszem i Panem Fotografem.
 9. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ: w kościele parafialnym przed mszą świętą o godzinie 16.15, dla dorosłych i dla młodzieży i dzieci.
 10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 17 lutego o godzinie 10.00 w kaplicy MB. Sakramentu bierzmowania udzieli młodzieży oprócz uczniów z klasy VII ks. Bp Antoni Długosz w środę 30 maja o godzinie 18.00 dzień przed Bożym Ciałem.
 11. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót