Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Szóstą Niedzielę Zwykłą 12.II.2017 r.

2017-02-11 18:01:40

Ogłoszenia duszpasterskie

na Szóstą Niedzielę Zwykłą 12.II.2017 r.

 

  1. Dzisiaj, w ramach Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny „Betel”. Za wsparcie tej zbożnej inicjatywy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.
  3. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.
  4. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, którego przyjęło się czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają.
  5. W środę 15 lutego po mszy o godzinie 18.00 zapraszamy Rodziców chłopców pierwszokomunijnych po odbiór garniturków.
  6. 3 kwietnia, w sobotę, o godzinie 8.00 jest wyjazd do teatru w Cieszynie na Misterium Męki Pańskiej. Całkowity koszt przedsięwzięcia 85 zł, w tym bilet, przejazd i ubezpieczenie. Jest jeszcze wolnych 10 miejsc, zgłoszenia wraz z wpłatą przyjmujemy w zakrystii lub u Pani Krystyny.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, naszej „Niedzieli”.
« powrót