Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Adwentu

2014-12-13 23:31:39

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Trzecią Niedzielę Adwentu 14.XII.2014 r .

 

  1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą Gaudete – „Radujcie się" od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące z wysoka Słońce jest już naprawdę blisko.
  2. W środę – 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie nas do świąt Bożego Narodzenia. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.
  3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka. 
  4. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze pojednać się z Bogiem, okazja do skorzystania z Miłosierdzia Bożego jest codziennie przed mszą św. rano lub wieczorem.
  5. W bieżącym tygodniu Pan organista nawiedza z opłatkiem wigilijnym rodziny z następujących wiosek:

Poniedziałek - Radziątków

Wtorek - Kacprów

Środa - Piekary

Czwartek - Bogdanów

8. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.    

« powrót