Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Adwentu

2015-12-12 16:22:37

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzecią Niedzielę Adwentu 13.XII.2015r .

  1. „Radujcie się w Panu!" – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. I nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo różowy. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc.
  2. W tych dniach grudnia pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej najnowszej historii: 16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek”. Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „ … ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
  3. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy dzisiaj o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.
  4. Caritas Polska w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece wigilijne, zachęcamy jak zawsze do włączenia się w to dzieło!
  5. W tym tygodniu Pan Organista z opłatkiem wigilijnym odwiedzi mieszkańców z następujących wiosek: poniedziałek Korczew i Zwierzchów, wtorek Kacprów i Niedyszyna, środa Radziątków.
  6. Zapraszamy jak co roku przed Pasterką na bożonarodzeniowy koncert kolęd przygotowany przez Pana Organistę Andrzeja Lasotę w wykonaniu solistki Teatru Muzycznego w Poznaniu Panią Annę Lasota przy współudziale chóru dziecięcego naszej Parafii. Koncert rozpocznie się  o godzinie 23.30
  7. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  8. Mamy zaszczyt zaprosić na koncert Bełchatowskiego Chóru Gospel Schola Cantorum, który odbędzie się 6 stycznia 2016 roku o godzinie 16.00 w kościele filialnym pw. Świętego Rocha w Postękalicach, wcześnie o godzinie 15.00 zapraszamy na mszę świętą. Zaprasza Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Wsi Postękalice i Ksiądz Proboszcz.
« powrót