Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Adwentu

2016-12-10 23:42:13

na Trzecią Niedzielę Adwentu 11.XII.2016 r.

1.  „Radujcie się w Panu!" – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. I nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc.
  2. W imieniu swoim i Pana Organisty składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzinom naszej Parafii za życzliwe i owocne przyjęcie Pana Andrzeja z opłatkiem kolędowym.
  3. Dzisiaj jest wyjazd do Częstochowy na czuwanie na Jasnej Górze. Zapisy u Pani Krystyny.
  4. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze pojednać się z Bogiem, okazja do skorzystania z Miłosierdzia Bożego jest codziennie przed mszą św. rano lub wieczorem.
  5. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
  6. W niedzielę za tydzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się otwarta akcja pobierania krwi, w godzinach od 10.00 do 13.00
  7. Ofiarę na potrzeby parafii złożyli: Marek Wróblewski ze Zwierzchowa 100 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do nabycia i czytania naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej, dzisiaj „Niedziela” jest z kolędami na płycie. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas.