Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Adwentu 17.XII.2017 r.

2017-12-16 22:03:21

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzecią Niedzielę Adwentu 17.XII.2017 r. 

 

  1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
  2. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu 24.XII, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane tylko do południa: o 8.00, 10.00, 11.30, w terenie nie ma mszy.
  3. Zapraszamy o północy na Mszę Świętą – Pasterkę – orkiestrę, wszystkich Parafian i Gości.   Przed Pasterką od godziny 23.15 zapraszamy jak co roku na Koncert Kolęd w  wykonaniu zespołu muzycznego „Jasna Strona Mocy”. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.XII. będą odprawiane jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.30, w Woźnikach i Dobiecinie o godzinie 14.00, w Postękalicach o godzinie 15.00
  4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26.XII. w Uroczystość Św. Szczepana również msze będą odprawiane jak w niedzielę. Tego dnia serdecznie zapraszamy na godzinę 11.30 wszystkie pary małżeńskie, które zawarły ślub w naszym kościele w Roku Pańskim 2017. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św.
  5. Nasz Pan organista nawiedzi z opłatkiem wigilijnym w tym tygodniu Rodziny z następujących miejscowości, dzisiaj Kozierogi, w poniedziałek Kacprów, w środę Radziątków. Prosimy o życzliwe przyjęcie z opłatkiem Pana Organisty w waszych domach.
  6. Rok 2017 był dla wielu Rodzin trudnym i bolesnym. Odszedł bowiem z tego świata członek Waszej Rodziny. Jako Proboszcz Wspólnoty Parafialnej, do której należał Wasz Zmarły lub Zmarła, pragnę wyrazić  Państwu raz jeszcze wyrazy serdecznego współczucia i ludzkiej solidarności. Pragnę także zaprosić Państwa do naszej świątyni na uroczystą Mszę Świętą pogrzebową w intencji waszych Zmarłych w Roku Pańskim 2017, która zostanie odprawiona w środę 27 grudnia o godzinie 17.00.
  7. Zachęcamy do nabycia i czytania naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej. Za tydzień będzie podwójny numer „Niedzieli” w środku kalendarz na rok 2018, koszt 10 zł.
« powrót