Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę po Wielkanocy

2016-04-09 21:29:44
 

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzecią Niedzielę po Wielkanocy 10.IV.2016 r.

 

 

  1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, jest Niedzielą Biblijną. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie.
  2. „Chodźcie, posilcie się!" – te słowa Pana Jezusa są zaproszeniem dla nas, abyśmy karmili się Jego słowem. Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy, byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Pan niech umacnia nas swoim błogosławieństwem na podjęcie tego zobowiązania i na codzienne prace i obowiązki.
  3. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.
  4. W poniedziałek 11 kwietnia jest organizowany wyjazd na czuwanie na Jasną Górę. Wyjazd o godzinie 17.30.
  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywa się w soboty o godzinie 10.00 w Bogdanowie.
  6. Dnia 7 maja br. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach pielgrzymuje Archidiecezja Częstochowska wraz ze swym Arcypasterzem Arcybiskupem Wacławem Depo. Także nasza Parafia pragnie włączyć się do udziału w pielgrzymce. W programie o godzinie 11.00 zwiedzanie połączone z modlitwą i zapoznaniem się z historią i działalnością Centrum JPII. O godzinie 12.00 Mszaśw. pod przewodnictwem Metropolity Częstochowskiego Abpa Wacławo Depo.godzinie 14.00 Przejście przez Bramę Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 16.00 po przerwie wyjazd do Sławkowa na grób śp. ks. prob. Stefana Bilewicza, odmówimy stosowne modlitwy i powrót do domu.Zapisy od przyszłej niedzieli.
  7. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
« powrót