Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Wielkanocną

2015-04-18 20:29:30

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzecią Niedzielę Wielkanocną 19.IV.2015r .

 

  1. Dziś przypada 3 niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.
  2. Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.
  3. W sobotę 11 kwietnia delegacja z Parafii Bogdanów brała udział w uroczystościach związanych ze święceniami biskupimi ks. dr Marka Marczaka w Katedrze Łódzkiej. Bardzo dziękuje delegacji. W dzisiejszym tygodniku „Niedziela” jest krótka relacja z przebiegu tychże uroczystości. Msza św. prymicyjna ks. bpa Marka Marczaka będzie miała miejsce w niedzielę 26 kwietnia o godzinie 12.00 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowie Trybunalskim. Zachęcam do udziału w tej uroczystej Mszy Prymicyjnej Księdza Biskupa, który swoimi korzeniami rodzinnymi sięga Postękalic.  
« powrót