Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu

2014-03-22 20:18:34

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu - 23.03.2014 r.

 

 1.Trzecia niedziela Wielkiego Postu to półmetek tego ważnego okresu liturgicznego. Stąd coraz bardziej naglące zaproszenie na nabożeństwa wielkopostne, skierowane do tych, którzy jeszcze w nich nie brali udziału. W każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele Gorzkie Żale.

2. we wtorek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania NMPanny, msze  św. tego dnia w kościele parafialny o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne– będzie to nasze przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.

Tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby nikogo spośród nas nie zabrakło na rekolekcjach – zapraszamy wszystkich!!!

3. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby miały one konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania w czasie rekolekcji. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii będą w czwartą niedzielę Wielkiego Postu tj. od 30 marca do 2 kwietnia b.r., wygłosi je ks. dr Mikołaj Węgrzyn z Częstochowy. Program jest następujący; w niedzielę godzina 8.00, 10.00 i 11.30. W poniedziałek wtorek i środę godzina 10.00, 17.00 i 18.00 program nieco zmieniony, proszę sprawdzić intencje w gablocie. Wyjazd do chorych i starszych wiekiem w pierwszy piątek miesiąca. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

6. Ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli mieszkańcy Dobiecina 215 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

7. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela” wraz z książka „Pasja” według objawień bł. Anny Katarzyny Emerich .

« powrót