Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu

2015-03-07 12:28:00

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu 8.III.2015r .

 

1.     W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne – będzie to nasze przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji jest następujący: niedziela 15.III. msze godzinie 8.00 z nauką ogólną, 10.00 z nauką dla rodziców i dzieci, 11.30 suma z nauką dla rodziców i młodzieży. W poniedziałek, wtorek i środa, msze o godzinie 10.00 z nauką ogólną dla dzieci i starszych, o godzinie 17.00 msza z nauką ogólną i godzina 18.00 msza święta z nauką ogólną  dla młodzieży i starszych. Spowiedź dla starszych i ludzi schorowanych w piątek 20 marca. Zapisy w zakrystii w czasie rekolekcji.
2.     Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma swoje spotkania na rekolekcjach; w niedzielę 15 marca o godzinie 11.30, w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00
3.     Miara na stroje komunijne będzie brana w niedzielę 15 marca po sumie, po mszy o godzinie  11.30 w salce katechetycznej, w płacamy również wtedy zadatek na strój 50 zł.
4.     Pamiętajmy, że w każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową – w Bogdanowie godzina 15.15, w Wożnikach godzina 15.30, w Dobiecinie godzina 15.00 w Postękalicach godzina 16.30 . W niedziele po sumie śpiewamy Gorzkie Żale, rozważając w ten sposób, co Pan Jezus przecierpiał dla naszego odkupienia. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach" i „Drodze Krzyżowej" odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.
5.     Zachęcamy do praktykowania jałmużny. Post, który polega na powstrzymaniu się od pokarmu, pozwala zebrać oszczędności, które winny być przekazane dla potrzebujących. Także w naszym kościele jest umieszczona puszka na jałmużnę wielkopostną przy krzyżu na środku kościoła.
6.     Dnia 11marca wyjazd na czuwanie do Częstochowy o godzinie 17.00. Zapisy u Pani Krystyny.

7.      Natomiast w sobotę 21 marca o godzina 10.00 spod kościoła w Bogdanowie, młodzież przygotowująca się do bierzmowania i ministranci wyjeżdżają do Rozprzy na uroczystość peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży. Po uroczystościach młodzież zostanie rozwieziona autokarami do swoich miejscowości.

8.     Modlitwa przy pielgrzymującym Krzyżu Światowych Dni Młodzieży jest ważnym etapem duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie, w lipcu 2016 roku. Będzie to także czas wielkiej modlitwy za naszą młodzież, aby pogłębiła swoją przyjaźń z Chrystusem i była Mu wierna; aby pogłębiała swoją formację chrześcijańską, była wierna codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii oraz odkryła swoje miejsce w wielkiej wspólnocie Kościoła.
9.     Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”, wiele jest artykułów do przeczytania, poświęconych Żołnierzom Niezłomnym.
10.   Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.

« powrót