Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu

2016-02-27 18:45:48
 

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu 28.II.2016 r.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  2.  We wtorek 1 marca jest Narodowym Dniem pamięci Żołnierzy wyklętych, Niezłomnych. Na mszę świętą w ich intencji zapraszamy w niedzielę 6 marca na sumę o godzinie 11.30. Będziemy modlić się za bohaterów, więzionych i prześladowanych przez Służbę Bezpieczeństwa, katowanych i przetrzymywanych w więzieniach, skazywanych w sfingowanych procesach sądowych, potajemnie mordowanych; tych, których groby są odkrywane bądź nadal poszukiwane.
  3. Skąd nazwa „Żołnierze Wyklęci”? Przez lata okupacji sowieckiej nazywano ich „zaplutymi karłami reakcji”, a wszystkie organizacje zbrojne o charakterze niepodległościowym próbowano zrównać z faszystami. Wielu ginęło z bronią w ręku, część traciła życie w ubeckich kaźniach na które zostali skazani w „pokazowych procesach”. Przez cały okres okupacji próbowano zamazać historię podziemia antykomunistycznego i to właśnie stąd nazwa „Żołnierze Wyklęci”. Tylko niewielka część bohaterów przeżyła okres największych represji. Do dzisiejszego dnia dożyło tylko kilka osób, które były świadkami i uczestnikami wydarzeń z lat 1939 – 1963. W 1963 roku zmarł ostatni czynnie działający żołnierz WiN (Wolność i Niezależność).
  4. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 06 marca 2016 pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ: o godz. 16.15 w kościele parafialnym w Bogdanowie, a po niej msza św. o godzinie 17.00, w Woźnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie godzina 15.00, w Postękalicach godzina 16.30. Gorzkie Żale po sumie.
  6. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii będzie 8 maja o godzinie 10.00, nie taj jak jest w informatorze o godzinie 8.00. Rocznica będzie o godzinie 10.00 msza w intencji dzieci, a intencje z godziny 10.00 będą przeniesione na godzinę 8.00. Za zmiany przepraszamy.
  7. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót