Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu 19.III.2017 r.

2017-03-18 23:38:10

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu 19.III.2017 r.

 

  1. Podstawowym obowiązkiem w okresie Wielkiego Postu jest spotkanie ze Zbawicielem w  czasie rekolekcji wielkopostnych, a zwłaszcza w sakramencie pokuty.
  2. Właśnie w przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne – będzie to nasze przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Rozpoczęcie rekolekcji na wszystkich mszach świętych w niedzielę 26 marca. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. i nauki o godzinie 10.00, 16.30 i 18.00 i po tej mszy św. dodatkowo krótka nauka dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby nikogo spośród nas nie zabrakło na rekolekcjach – zapraszamy wszystkich. Odwiedziny starszych i chorych z racji rekolekcji w pierwszy piątek miesiąca kwietnia.
  3. Od tygodnia prowadzane są prace remontowe na plebani związane z generalnym remontem łazienki u księdza wikariusza, a na jadali, w kuchni i na korytarzu prace malarskie.
  4. Zachęcamy do praktykowania jałmużny wielkopostnej, którą można złożyć przy krzyżu na środku kościoła.
  5. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00 W tym dniu przypada 25 rocznica powstania Metropolii Częstochowskiej. Centralne uroczystości jubileuszowe odbędą się w archikatedrze częstochowskiej o godzinie 18.00 na które zaprasza Ks. Abp Wacław Depo.
  6. Do 10 kwietnia rodzice dziewczynek przygotowujących się do pierwszej komunii św. zgłaszają się do krawcowej po odbiór sukienek.
  7. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej, naszej Niedzieli”, i nabywania jak co roku Paschalików, które zapalimy w czasie liturgii Wielkiej Soboty, a w najbliższym czasie na grobie naszych bliskich.
  8. Jest planowana wycieczka autokarowa na trzy dni od 21 do 23.VI.2017 r.
« powrót