Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Zwykłą

2015-01-24 00:08:26

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Trzecią Niedzielę w ciągu roku 25.I.2015 r .

 

 

  1. Dziś przypada 3. niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem jest to ostatnia niedziela stycznia, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych.
  2. Wczoraj dobiegł końca tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni parafialnej z gromnicami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Wesprzyjmy ofiarą do puszek zakony klauzurowe. W kaplicach poświecenie gromnic będzie w niedziele 1 lutego.
  4. Świece gromniczne są do nabycia w zakrystii.
  5. Jest organizowany wyjazd 11 lutego do Częstochowy na czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd o godzinie 17.00. Dnia 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes i obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zgłoszenia na wyjazd u Pani Krystyny, Tel. 606 185 700. 
  6. W niedzielę 22 lutego serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na comiesięczne spotkanie formacyjne na mszę św. o 11.30, a po niej katecheza.
  7. Dobiegła końca wizyta duszpasterska – kolęda. Serdeczne „Bóg zapłać" za okazaną życzliwość i otwarte drzwi Waszych mieszkań. Radujemy się z tego, że prawie wszystkie rodziny przyjęły kapłana i wspólnie mogliśmy się modlić o błogosławieństwo Boże dla całej Rodziny. Jesteśmy wdzięczni wam za miłe, serdeczne i życzliwe przyjęcie. Dziękujemy za ofiary składane przez was na potrzeby parafialnego kościoła, jak i ofiary dla księży. Jeżeli kogoś nie zastaliśmy termin wizyty można omówić po mszy św. w zakrystii.
  8. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót