Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Zwykłą 22.I.2017 r.

2017-01-22 01:55:25

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzecią Niedzielę Zwykłą 22.I.2017 r.

 

  1. Dzisiejsza liturgia ukazuje Jezusa Chrystusa jako Światłość rozświetlającą mroki ludzkiego życia. Jeżeli jesteśmy Jego uczniami, to tworzymy wielką wspólnotę braci i sióstr, która wędruje do domu Ojca. Niestety już w początkach Kościoła pojawiały się w tej wspólnocie niechęci, które spowodowały rozłamy we wspólnocie uczniów Chrystusa, podobnie jest i obecnie. Potrzeba, abyśmy również i my żyjący tu i teraz, w konkretnym czasie i miejscu, zadali sobie pytanie, czy przyczyniamy się do rozwoju Kościoła, czy raczej powodujemy jego rozbicie? Czy współwyznawca Chrystusa jest dla mnie bratem w wierze?
  2. Dyrekcja GOK-u serdecznie zaprasza dzisiaj na Koncert Noworoczny na godzinę 17.00 do sali widowiskowej GOK w Woli Krzysztoporskiej. W programie Koncert w wykonaniu Filharmonii Świętokrzyskiej z Kielc, występ zespołu „Pasjonatki” i kolędowo Karola Gajdy. Wstęp wolny.
  3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, naszej „Niedzieli”.
« powrót