Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzydziestą Czwartą Niedzielę Zwykłą

2015-11-22 00:50:29

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzydziestą Czwartą Niedzielę Zwykłą 22.XI.2015r .

  1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
  2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię". Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie".
  3. Tegoroczne rekolekcje adwentowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rozpoczną się od przyszłej niedzieli 29 listopada, w pierwszą niedzielę Adwentu i będą trwały do 2 grudnia, czyli jeden dzień dłużej - od niedzieli do środy włącznie. Dlatego wyjątkowo w tym roku spowiedź odbędzie się we wtorek i środę. Na zakończenie rekolekcji, w środę, cała parafia dokona aktu zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  4. Program rekolekcji będzie wyglądał tak samo jak w latach ubiegłych. W niedzielę Masza św. o godzinie 8.00, 10.00 i suma o godzinie 11.30. W poniedziałek i wtorek Msza św. o godzinie 10.00 dla starszych, o godzinie 15.30 dla dzieci i o godzinie 17.00 dla starszych i młodzieży. W środę msza o godzinie 10.00 i 17.00 . Spowiedź we wtorek i środę. Szczegółowy program w gablocie i stronie internetowej parafii.
  5. W niedzielę 29 listopada za tydzień na mszy o godzinie 10.00 w Bogdanowie będziemy gościć ks. Bpa Marka Marczaka z Łodzi, wyświęconego 11 kwietnia tego roku, sięgającego korzeniami rodzinnymi parafii Bogdanów. Odprawi Mszę Prymicyjną Biskupią, na którą serdecznie zapraszam całą wspólnotę parafii Bogdanów. Ks. Biskup wyraził wdzięczność wspólnocie parafii za udział we Mszy świętej z udzieleniem święceń biskupich, a wyraz tej wdzięczności pragnie nam okazać właśnie podczas zapowiedzianej Eucharystii. W imieniu ks. Bpa serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów, ruchy formacyjne naszej parafii, orkiestrę strażacką i wszystkich parafian.
  6. W tym tygodniu Pan Organista z opłatkiem wigilijnym odwiedzi mieszkańców z następujących wiosek: poniedziałek Kamienna i Ludwików, wtorek Blizin, w środę Miłaków i Moników, w czwartek Blizin, w piątek Janów.
  7.  Wyjazd na czuwanie do Częstochowy na Jasna Górę 11 grudnia o 17.30, a do Sanktuarium w Pajęcznie na Mikołaja z dziećmi 6 grudnia o godzinie 8.00, zapisy u Pani Krystyny Lauks.
  8. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.

 

« powrót