Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzydziestą Drugą Niedzielę Zwykłą

2015-11-08 01:23:39

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzydziestą Drugą Niedzielę Zwykłą 8.XI.2015r .

  1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Słowo Boże tej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiary do puszek na pomoc dla udręczonych wojną mieszkańców Syrii – „Bóg zapłać".
  2. Celem kończącej się dziś Oktawy Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci modlitewnej o zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Zachęcamy do zamawiania mszy świętych gregoriańskich. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
  3. Serdecznie dziękujemy orkiestrze strażackiej na czele z panem Tadeuszem Paździejem za udział w procesji żałobnej za zmarłych. Również bardzo dziękujemy za przygotowanie parkingów naszym Drogim Panom, jak i strażakom z Bogdanowa za kierowanie porządkiem na parkingach w uroczystość Wszystkich Świentych. Serdeczne Bóg zapłać.
  4. W środę, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrócono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć również we Mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 11.30 i 17.00 – zapraszamy!
  5. Władze Samorządowe oraz Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej serdecznie wszystkich zapraszają na uroczyste obchody Święta Niepodległości na Patriotyczny Koncert Poetycko - Muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się w środę 11 listopada o godzinie 18.00 w Sali widowiskowej GOK. Wstęp wolny.
  6. Wyjazd na czuwanie do Częstochowy na Jasna Górę 11 listopada o godzinie 17.30, zapisy u Pani Krystyny.
  7. Za tydzień w niedzielę 15 listopada niedziela modlitw w intencji powołań do stanu kapłańskiego. W parafii będziemy gościć kleryków z naszego seminarium w Częstochowie. Zapraszamy naszą młodzież przygotowującą się do bierzmowania na mszę o godzinie 11.30, a po niej na spotkanie z klerykami.
  8. Tegoroczne rekolekcje adwentowe,  będą trwały w naszej Parafii od 29 listopada do 2 grudnia, czyli jeden dzień dłużej - od niedzieli do środy włącznie. Dlatego wyjątkowo w tym roku spowiedź odbędzie się we wtorek i środę. Na zakończenie rekolekcji, w środę, cała parafia dokona aktu zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  9. W niedzielę 29 listopada za dwa tygodnie na mszy o godzinie 10.00 w Bogdanowie będziemy gościć ks. Bpa Marka Marczaka z Łodzi, wyświęconego 11 kwietnia tego roku, sięgającego korzeniami rodzinnymi parafii Bogdanów. Dziadkowie i ojciec Bpa Marczaka pochodzi z Postękalic. Ks. Biskup pragnie w naszej parafii odprawić Mszę świętą Prymicyjną, na którą serdecznie zaprasza całą wspólnotę parafii Bogdanów. Ks. Biskup wyraził wdzięczność wspólnocie parafii za udział we Mszy świętej z udzieleniem święceń biskupich, a wyraz tej wdzięczności pragnie nam okazać właśnie podczas zapowiedzianej Eucharystii. W imieniu ks. Bpa serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów, ruchy formacyjne naszej parafii, orkiestrę strażacką i wszystkich parafian.
  10. Z racji chłodniejszych dni w tygodniu od poniedziałku drzwi główne będą zamknięte z wyjątkiem nowenny w środy i niedzielę.  Do kościoła na mszę wchodzimy wejściem przy zakrystii.

 

« powrót