Ogłoszenia duszpasterskie na Trzydziestą Niedzielę w ciągu roku

2016-10-23 00:26:34

na Trzydziestą Niedzielę w ciągu roku 23.X.2016  r.

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej i wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samym sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski.
  2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. „Bóg zapłać" za ofiary składane dzisiaj na tacę na materialną pomoc misjom i misjonarzom.
  3. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Wiele osób codziennie uczęszcza na różaniec, ale są wśród nas i tacy, którzy w codziennym zabieganiu nie znaleźli jeszcze czasu na to nabożeństwo – zapraszamy serdecznie wszystkich!
  4. W uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada, która w tym roku przypada w przyszły wtorek – Msze św. w naszym kościele będą tylko o 8.00 i 10.00 po której nastąpi procesja żałobna na cmentarz, Msza święta na cmentarzu o godzinie 11.30. Serdecznie zapraszamy orkiestrę i szanownych Parafian i Gości. Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej.
  5. W środę 2 listopada Dzień Zaduszny, Msze święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00 i 10.00, a na cmentarzu parafialnym o godzinie 14.00  Zapraszamy.
  6. W oktawie zapraszamy na różaniec za zmarłych, codziennie po mszy św. o godzinie 17.00
  7. W niedzielę 6 listopada modlitwy za zmarłych na cmentarzu w Postękalicach.
  8. Również jak co roku rozprowadzamy Kalendarz Rolników 2017 w którym znajduje się wiele ciekawych artykułów do przeczytania.
  9. Jest stawiany pomnik na nagrobku śp. ks. Pawła Ludwika Muszyńskiego budowniczego kościoła bogdanowskiego. Ofiarę na pomnik złożyli między innymi: Maria Wyboń z Bukowej 50 zł, Rodzina Sierantów z Woźnik 50 zł, pewna Rodzina z Bukowej 200 zł. Za złożony dar serca serdeczne Bóg zapłać. Jeżeli ktoś ma życzenie dołożyć się do budowy nagrobka, to serdecznie zapraszamy.
  10. Zarząd Stowarzyszenia Koło Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Piotrkowa Trybunalskiego zwraca się z uprzejmą prośbą o możliwość przeprowadzenia dzisiaj przed Kociołem w Bogdanowie kwesty na rzecz osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do złożenia daru serca na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia. Zbiórka jest przeprowadzana  przez Osoby podopieczne  Stowarzyszenia po wyjściu z kościoła.
  11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Co tydzień mamy: Niedzielę, Źródło i wiele innych tytułów... także dla dzieci.