Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzydziestą Niedziele Zwykłą

2015-10-25 00:46:21

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzydziestą Niedziele Zwykłą 25.X.2015r .

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w kościołach (poza katedrami), których data konsekracji nie jest znana, uroczystość poświęcenia. Nasza świątynia została konsekrowana przez Biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego dnia 18 maja 1958 roku.
  2. Za tydzień w niedzielę 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych – msze św. w naszym kościele parafialnym będą o godzinie 8.00 i 10.00. Po mszy o godzinie 10.00 wyruszy procesja żałobna na cmentarz i tam o godzinie 11.30 odprawimy na cmentarzu parafialnym sumę za zmarłych. Ze względu na uroczystości na cmentarzu mszy w terenie 1 listopada w kaplicach nie będzie. Wszystkich zapraszamy do Bogdanowa. Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich zmarłych mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej! – nie wystarczy wizyta choćby na wielu cmentarzach – największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar modlitwy, Ofiara Mszy świętej i wypominki.
  3. W poniedziałek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W kościele parafialnym tego dnia będą msze św o godzinie 8.00 i 10.00. Na cmentarzu msza i różaniec za zmarłych o godzinie 14.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  4. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny zbiórka do puszki na cmentarzu jak co roku na WSD w Częstochowie.
  5. Przypominamy, że odpust zupełny za zmarłych można uzyskać:

- w dniach od 1 – 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się choćby tylko w myślach za zmarłych i spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu: odmówienie Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, spowiedź, komunia święta i zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

6. W niedzielę 8 listopada zostaną odprawione modlitwy za wszystkich zmarłych na cmentarzu w Postękalicach.

7. W oktawie za zmarłych zapraszamy na mszę, różaniec i modlitwy za zmarłych do kościoła parafialnego na godzinę 17.00.

8. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.


Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy błogosławionej

niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!

« powrót