Ogłoszenia duszpasterskie na Trzydziestą Pierwszą Niedzielę w ciągu roku

2016-10-29 20:05:23

na Trzydziestą Pierwszą Niedzielę w ciągu roku 30.X.2016  r.

1. We wtorek 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele parafialnym będą odprawiane Msze św. o godzinie 8.00 i 10.00 po której nastąpi procesja żałobna na cmentarz. Msza święta na cmentarzu o godzinie 11.30. Serdecznie zapraszamy orkiestrę i szanownych Parafian i Gości. Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej.
  2. W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o naszych zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Nie zapominajmy o tym, że największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar naszej modlitwy i ofiary Mszy św.
  3. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Warunki uzyskania odpustu zupełnego jest: – brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, - stan łaski uświęcającej, - przyjęcie Komunii świętej,- odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego (nie w intencji samego papieża, ale w intencjach, w których modli się każdego dnia papież).
  4. W środę 2 listopada Dzień Zaduszny, Msze święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00 i 10.00, a na cmentarzu parafialnym o godzinie 14.00  Zapraszamy.
  5. W oktawie modlitw za zmarłych zapraszamy na różaniec za zmarłych, codziennie po mszy św. o godzinie 17.00
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: okazja do spowiedzi w piątek podczas Mszy świętej porannej i od 16.30.
  7. W niedzielę 6 listopada modlitwy za zmarłych na cmentarzu w Postękalicach.
  8. Na pomnik śp. ks. Pawła Ludwika Muszyńskiego budowniczego kościoła bogdanowskiego. Ofiarę złożyli między innymi:  Pani Teresa z Bogdanowa 50 zł, od Pewnej Rodziny z Bogdanowa ul. Piotrkowska 50 zł, Maria Olejnik z Łodzi 50 zł, od Pewnej Rodziny z Parafii 1000 zł. Za złożony dar serca serdeczne Bóg zapłać. Pomnik już został pięknie wykonany za co dziękujemy Firmie i Panu Frankiewiczowi.
  9. Bardzo dziękuje za bezpłatne przeprowadzenie renowacji obrazu z kaplicy cmentarnej Anecie i Jarkowi Kowalewiczom z Woźnik Kolonii jako dar dla Parafii.

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Co tydzień mamy: Niedzielę, Źródło i wiele innych tytułów... także dla dzieci.