Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzydziestą Pierwszą Niedziele Zwykłą

2015-10-30 15:32:37

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzydziestą Pierwszą Niedziele Zwykłą 1.XI.2015r .

1. Przeżywamy dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy zatem cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką.

2. Msze święte dzisiaj:

- w naszym kościele o 8.00 i 10.00;

- na cmentarzu parafialnym o 11.30.

3. Jutro, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Msze święte w naszym kościele parafialnym o 8.00, 10.00 i – msza święta na cmentarzu o 14.00 – za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i zmarłych księży, którzy pracowali w nasze parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

4. Od dziś do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, a jutro również kościoła i ofiarować go za naszych zmarłych. Pamiętajmy, że warunki konieczne do uzyskania odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tego uczynku miłosierdzia, gdyż w ten sposób włączamy się w świętych obcowanie i możemy żywić większą nadzieję, że po naszej śmierci i o nas też ktoś będzie pamiętał, a zmarli, którym my pomogliśmy, wyjdą nam naprzeciw i będą się za nami wstawiać przed obliczem naszego Boga i Pana.

5. Różaniec i Msza św. w Piekarach i Mąkolicach we wtorek o 15.30 w Radziątkowie w czwartek o 15.30, w Kacprowie w piątek o 15.30.

6. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca.

7. W niedzielę 8 listopada zostaną odprawione modlitwy za wszystkich zmarłych na cmentarzu w Postękalicach.

8.W oktawie za zmarłych zapraszamy na mszę, różaniec i modlitwy za zmarłych do kościoła parafialnego na godzinę 17.00.

9. Ofiarę na potrzeby kościoła złożyli: Bogdan Członka z Mąkolic 100 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 

 

 

 

« powrót