Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzynastą Niedzielę w ciągu roku

2016-06-25 21:55:08

Ogłoszenia duszpasterskie

na Trzynastą Niedzielę w ciągu roku 26.VI.2016 r.

 

  1. Dzisiaj msza święta przy kapliczce w Piekarkach o godzinie 15.00, a w Mąkolicach o godzinie 16.00. Zapraszamy.
  2. W środę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i nowenna o 18.00. Tego dnia składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze. Papież przeznacza te pieniądze na cele dobroczynne. Chociaż w środę nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy św. pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża Franciszka i kościół powszechny i w intencji Światowcy Dni Młodzieży.
  3. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi.
  4. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełnione grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  5. W niedzielę 3 lipca o godzinie 10.00 będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Boskiej Bogdanowskiej – Uzdrowienia Chorych. Uroczysta Msza św. o godzinie 10.00, a po niej procesja maryjna z kopiom obrazu. Od niedzieli 3 lipca poszczególne wioski przyozdabiają ołtarze kwiatami. Na niedzielę 3 lipca przyozdobią kwiatami jako pierwsza wioska Bogdanów. Serdecznie zapraszamy.
  6. Msze w Dobiecinie i Woźnikach w lipcu i sierpniu odprawiamy co drugi tydzień. W Dobiecinie o godzinie 8.00, 3 lipca , w Woźnikach o godzinie 8.00 10 lipca. W Postękalicach Msza św. w każdą niedzielę o godzinie 11.15. Postękalice przyjeżdżają po księdza do Bogdanowa.
  7. Jest organizowany wyjazd do Częstochowy w niedzielę 10 lipca, wyjazd o godzinie 7.00 z Piekarek na uroczystości „Radia Maryja”. Zapisy u Pani Krystyny, natomiast w poniedziałek 11 lipca jak co miesiąc zapraszamy na czuwanie na Jasną Górę. Czuwanie w lipcu dla całej diecezji prowadzi Parafia Bogdanów. Na czuwanie 11 lipca prowadzi zapisy Parafia w zakrystii i kancelarii, jest zamówiony autokar.
  8. Ks. Bp Ełcki Jerzy Mazur informuje nas, że w bieżącym roku, wzorem lat ubiegłych będziemy gościć Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Ełku. Przybędą 8 sierpnia o godzinie 19.00, a 9 sierpnia po mszy św. o godzinie 8.00 wyruszą dalej. Ks. Bp prosi by dobrze i życzliwie potraktować Pielgrzymów, przyjąć na nocleg, poczęstować kromką chleba. Pisze – Nasze pielgrzymowanie na Jasną Gorę byłoby niemożliwe bez Waszej pomocy. Dlatego prosimy o przyjęcie i ugoszczenie nas. Bóg zapłać za wszelkie dobro!
  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 

W Woźnikach

Od 1 lipca do 31 czerwca 2017 r. opiekę nad kaplicą w Wożnikach sprawują rodziny od rodziny Gajdów do rodziny Małeckich. Serdecznie prosimy o pomoc w tym względzie.

« powrót