Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzynastą Niedzielę Zwykłą

2015-06-28 01:27:08

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Trzynastą Niedzielę w ciągu roku 28 VI 2015r .

  1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku, a zarazem jest to pierwsza niedziela tegorocznych wakacji. Msza w Piekarkach o godzinie 15.00, w Mąkolicach o godzinie 16.00
  2. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze. Papież wykorzystuje te pieniądze do celów dobroczynnych. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża Franciszka i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.
  3. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej na zakończenie roku szkolnego.
  5. Za tydzień w niedzielę 5 lipca przypada uroczystość ku czci Matki Boskiej Bogdanowskiej – Uzdrowienia Chorych. Uroczysta msza święta o godzinie 10.00, a po niej procesja maryjna z kopiom obrazu. Na procesję zapraszamy czcicieli różańca świętego na czele z Paniami z Ludowego Zespołu Gminnego „Pasjonatek”. Od niedzieli 5 lipca poszczególne wioski przyozdabiają ołtarze kwiatami. Na niedzielę 5 lipca przyozdobią kwiatami jako pierwsza wioska Bogdanów. Serdecznie zapraszamy.
  6. Msze w Dobiecinie i Woźnikach w lipcu i sierpniu odprawiamy co druga tydzień. W Dobiecinie o godzinie 8.00 , 5 lipca, w Woźnikach o godzinie 8.00 , 14 lipca. W Postękalicach msza święta w każdą niedzielę o godzinie 11.15 Postękalice przyjeżdżają po księdza do Bogdanowa.
  7. W sobotę 11 lipca wyjeżdżamy na czuwanie na Jasną Górę. Jak co roku nasza parafia organizuje adorację. Zapisy w zakrystii u księży.
  8. Pani Krystyna Lauks organizuje wyjazd do Częstochowy na pielgrzymkę Radia Maryja 12 lipca. Zapisy u Pani Krystyny. Natomiast 1 sierpnia 2015r. organizuje pielgrzymkę do Torunia. W programie zwiedzanie tamy we Wrocławiu gdzie zamordowana Jerzego Popiełuszkę, katedrę we Włocławku , bazylikę Jana Pawła II budowaną przez Redemptorystów i zwiedzanie Torunia, koszt 60 zł. Zapisy u Pani Krystyny.
  9. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

10. Ponieważ stoimy u progu wakacji, warto dziś przypomnieć, że nie jest to czas wolny od Boga i obowiązków religijnych. Zatem także podczas urlopów mamy obowiązek udziału w niedzielnej Mszy Świętej, nie zapominajmy o osobistej modlitwie, korzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania... Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach na wakacyjne wycieczki, kolonie, obozy i wczasy życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia. Szczęść Boże!

 

 

 

 

« powrót