Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

2015-06-04 00:12:34

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 4 VI 2015r .

 

1.Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

2. Dzisiejsza uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina. Inicjatorką ustanowienia święta Bożego Ciała była św. Julianna z Cornillon, żyjąca w XIII wieku we Francji. Tamtejszy biskup po wyborze na papieża, już jako Urban IV wprowadził obchody święta Bożego Ciała w Rzymie w 1264 roku, natomiast papież Jan XXII na początku XIV wieku zatwierdził je dla całego Kościoła.

3. Przeżywamy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią chleba. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i starajmy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się z Chrystusem w drodze do Ojca. Pamiętajmy jednak, aby zawsze przystępować do stołu Pańskiego godnie, w stanie łaski. Dlatego został nam dany również sakrament pojednania. Nie zapomnijmy zatem o tych sakramentach i ich szafarzach, czyli kapłanach. Nie byłoby Eucharystii, gdyby nie było komu jej celebrować. Dzisiaj dziękujmy Bogu także za nich, prosząc o wszystkie łaski potrzebne do godnego sprawowania posługi, do której zostali wezwani.

4. Do następnego czwartku uczestniczyć będziemy w tak zwanej oktawie Bożego Ciała, codziennie o godzinie 18.00. We czwartek 11 czerwca zakończymy oktawę procesją eucharystyczną wokół kościoła, poświęceniem wianków i dzieci Najświętszym Sakramentem.

5. W najbliższą niedzielę, dziesiątą niedzielę w ciągu roku obchodzić będziemy Dzień Dziękczynienia Panu Bogu za Jego Opatrzność nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem na ziemi polskiej. Ofiary do puszek będą przeznaczona na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W Postękalicach w najbliższą niedzielę procesja eucharystyczna wokół kościoła.

6. Wyjazd do Torunia zaplanowany jest na 5 czerwca, w piątek po Uroczystości Bożego Ciała. Wyruszamy spod kościoła w Bogdanowie o godz. 7.00 rano. Opłaty regulujemy u ks. Tomasza. Ze względu na wyjazd Torunia do chorych na pierwszy piątek pojedziemy w sobotę od rana. Dzieci komunijne zabierają na wyjazd stroje komunijne na zmianę.

7. Wyjazd na czuwanie do Częstochowy 11 czerwca godzina 18.00. Zapisy u Pani Krystyny.

8. W sobotę 13 czerwca o godzinie 18.00 jest planowana uroczystość poświęcenia figury św. Antoniego z Padwy, ofiarodawców, solenizantki i solenizantów zapraszamy na uroczystość, gdyż będziemy się modlić za ofiarodawców, wszystkie Antoniny i Antonich.

9. Msza Święta fatimska na cmentarzu za zmarłych w czerwcu odbędzie się w niedzielę 14 czerwca o godzinie 16.00

10. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

11. W związku z obchodami Dni Gminy Wola Krzysztoporska, które będą w dniach 13-14 czerwca br. na boisku przy ulicy Cmentarnej w Woli Krzysztoporskiej, Wójt, Rada Gminy oraz Dyrektor GOK serdecznie na te obchody zapraszają.

Sobota 13.VI g 17.00 występ lokalnych zespołów, g 20.00 koncert zespołu Disko polo, o godzinie 21.30 koncert Ivana Komarenko, pokaz sztucznych ogni, zabawa taneczna

Niedziela 14.VI g 13.00 zawody strażackie, g 18.00 koncert orkiestry „Suchcicve i ololice”, oraz dyskoteka do godziny 22.00

« powrót