Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.XII.2017 r.

2017-12-26 00:51:04

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.XII.2017 r. 


 

  1. „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami".Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.
  2. Jutro drugi dzień świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, święcenie owsa. Msze Święte tak jak dzisiaj. Taca w drugie święto tradycyjnie jest przeznaczona na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce. Tego dnia serdecznie zapraszamy na godzinę 11.30 wszystkie pary małżeńskie, które zawarły ślub w naszym kościele w Roku Pańskim 2017. W ich intencji zostanie odprawiona Msza.
  3. W środę 27 grudnia na sumę o godzinie 11.30 serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą pogrzebową w intencji naszych Zmarłych w Roku P. 2017.
  4. Msza Święta na zakończenie Starego Roku odprawiona zostanie w niedzielę 31 grudnia na sumie o godzinie 11.30. Po mszy świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2017 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy" za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w Nowym Roku 2018.
  5. Serdeczne Bóg zapłać ks. Tomasowi Błaszczykowi i jego pomocnikom i ministrantom, i Panu kościelnemu Józefowi Włodarskiemu z małżonką Krystyną za zbudowanie pięknej szopki bożonarodzeniowej i przyozdobienie kościoła choinkami, dziękuję również ofiarodawcom tegorocznych choinek i tym którzy je dowieźli i ustawili na ręce pana Zbyszka Szczepańskiego.
  6. Od środy – w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Przyjęcie kapłana w domu należy dzisiaj uważać za publiczne wyznanie wiary.
  7. Kolędujemy od godziny 9.00, prosimy o pojazd. Program kolędy jest następujący: w środę 2 ks. Radziątków, czwartek 2 ks. Piekary, piątek 2 ks. Kacprów, w sobotę 2 ks. Mąkolice Wieś i Dziwin.
  8. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, raz jeszcze składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.
« powrót