Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia NMP

2016-08-20 23:41:24

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Wniebowstąpienia NMP 15.VIII.2016 r.

 

  1. Dzisiejszą uroczystość lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Przypomnijmy, że liturgiczny gest błogosławienia rzeczy ma być okazją do wychwalania Boga Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jednocześnie jest prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Pobłogosławione wiązanki zanieśmy do domu, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie Pan Bóg czyni dla nas.
  2.  Uroczystość dożynkowa w naszej Parafii jest zaplanowana na drugą niedzielę września, to jest 11 września na sumie o godzinie 11.30.
  3. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany „Cud nad Wisłą", kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. „Cud nad Wisłą" uważa się za zwrotny punkt w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną zarazę" na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski. Czy to nie jest kolejny dowód na to, że nasza Królowa pamięta o swoim Narodzie?!
  4. Dzisiaj o godzinie 14.00 w Postękalicach obchodzimy odpust na św. Rocha, a jutro we wtorek o godzinie 16.00 drugi dzień odpustu poświęconego św. Rochowi.
  5. Z bożym błogosławieństwem i wiązankami ziół i kwiatów idźmy z radością do naszych domów – „Szczęść Boże".
« powrót