Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowzięcia NMP

2013-08-16 17:21:47

Ogłoszenia Duszpasterskie

Na Wniebowzięcie NMP 15.VIII.2013 r.

 

1. Obchodzona dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest najstarszym świętem maryjnym. Msze Święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00, 11.30, w Postękalicach o godzinie 16.00.

2. Myślami i sercami podążamy dziś do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie od pokoleń z głęboką wiarą Polacy modlą się do Matki Bożej Królowej Polski, oraz do innych maryjnych sanktuariów, które pięknie oplatają naszą ojczystą ziemię. Dziękujemy Maryi za Jej opiekę nad naszą Ojczyzną, nad rodzinami i wspólnotami parafialnymi. Prosimy o pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw naszej codzienności, w dochowaniu wierności Bogu i Kościołowi wśród tylu współczesnych zagrożeń i nieustannych ataków szatana. Z Maryją łatwiej nam podążać ku niebu.

3. Dzisiejszą uroczystość lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Przypomnijmy, że liturgiczny gest błogosławienia rzeczy ma być okazją do wychwalania Boga Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jednocześnie jest prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Pobłogosławione wiązanki zanieśmy do domu, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie Pan Bóg czyni dla nas.

4. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany „Cud nad Wisłą", kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. „Cud nad Wisłą" uważa się za zwrotny punkt w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję" na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski. Czy to nie jest kolejny dowód na to, że nasza Królowa pamięta o swoim narodzie?

5. Przez ręce Maryi polecamy także Bożej Opatrzności nasze współczesne polskie wojsko, wszelkie wysiłki polskich żołnierzy zmierzające do zachowania pokoju i bezpieczeństwa nie tylko w naszej Ojczyźnie, ale i wszędzie tam, gdzie szerzy się terroryzm, gdzie dzieje się krzywda. Pamiętajmy o nich w ich doroczne święto!

6. Jest dużo chętnych, więc będzie drugi autokar, dlatego w dalszym ciągu przyjmujemy na wyjazd w sobotę 7 września do Sławkowa w 15 rocznicę śmierci ks. Kan. Stefana Bilewicza i Krakowa. Wyjazd o godzinie 6.00 z przed kościoła, o godzinie 10.00 msze św. w bazylice w Sławkowie, o godzinie 11.00 modlitwy na cmentarzu, o godzinie 12.00 wyjazd do Krakowa, tam przewodnik oprowadzi po Wawelu, katedra, nawiedzenie grobu śp. Marii i Lecha  Kaczyńskich , rynek krakowski, sukiennice, bazylikę  maryjacką, bramę floryańska. Zapisy w zakrystii, w drugim autokarze jest jeszcze wolnych 25 miejsc. Koszt wyjazdu 60 zł, w tym również ubezpieczenie, parking, przewodnik w Krakowie, kwiaty, lampki na grób, na kawę dla ks. Jana.

7. Uroczystości odpustowe na Świętego Rocha w Postękalicach dzisiaj o godzinie 16.00, zapraszamy Parafian, szanownych Gości i OSP Postękalice i orkiestrę. Jutro 16 sierpnia drugi dzień odpustowy na Świętego Rocha, msza świętą tego dnia o godzinie 17.00

8. Władze samorządowe gminy Wola Krzysztoporska oraz miasta Bełchatowa serdecznie zapraszają na uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Gór Borowskich, które odbędą się w niedzielę 8 września br. w godzinach 10.00 – 12.00

8. Dożynki Gminne w tym roku odbędą się w Bogdanowie w niedzielę 22 września, będziemy wtedy przeżywać i Dożynki Parafialne.

 

 

 

 

 
« powrót