Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 21.05.2017 r.

2017-05-21 00:16:09

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

21.05.2017 r.


1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Sakramenty św., zwłaszcza Eucharystia, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi.

2. Dzisiaj o godzinie 14.00 poświęcenie pól i Msza św. w Piekarach. Zapraszamy, by modlić się o dobre urodzaje. Natomiast w tygodniu poświęcenie pól:

 

Poniedziałek 22.05. – Kamienna godz. 16.00

Wtorek 23.05 – Kacprów godz. 16.00

Środa 24.05 – Mąkolice godz. 16.00

Piątek 26.05 – Radziątków godz. 16.00


3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszej świątyni codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po sumie o 11.30.

4. W środę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki Wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach.

5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy już w środę na nowennę i wspólną Eucharystię  podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

6. W piątek o godzinie 16.00, a w sobotę o godzinie 10.00 dzieci mają swoje spotkania w kościele w Bogdanowie przygotowujące ich do Pierwszej Komunii Świętej.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Zachęcamy do Nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.

9. Wczoraj, 20 maja Ojciec Święty Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego dla naszej Archidiecezji. Został nim ks. dr Andrzej Przybylski, wielkoletni duszpasterz akademicki, były rektor Seminarium Duchownego w Częstochowie i  proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Zawierciu. Sakra nowego biskupa pomocniczego odbędzie się 24 czerwca o godz. 11.00 w Bazylice Archikatedralnej w Częstochowie. Biskupa nominata zawierzamy opiece i wstawiennictwu najlepszej z matek – Maryi.

« powrót