Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Pann

2015-08-15 04:10:40

Ogłoszenia duszpasterskie

na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 15 VIII 2015r .

  1. Wszystkie polskie myśli i serca podążają dziś do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie od pokoleń z głęboką wiarą modlimy się do Matki Bożej Królowej Polski, oraz do innych maryjnych sanktuariów, które pięknie oplatają naszą ojczystą ziemię. Dziękujemy Maryi za Jej opiekę nad naszą Ojczyzną, nad rodzinami i wspólnotami parafialnymi. Prosimy o pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw naszej codzienności, w dochowaniu wierności Bogu i Kościołowi wśród tylu współczesnych zagrożeń i nieustannych ataków szatana. Z Maryją łatwiej nam podążać ku Niebu.
  2.  Dziś przypada również święto Wojska Polskiego, ustanowione już w wolnej Polsce dla upamiętnienia tak zwanego „Cudu nad Wisłą" w 1920 roku, kiedy to dzięki interwencji Matki Bożej podczas bitwy pod Radzyminem nasza armia powstrzymała inwazję bolszewików na Polskę i Europę. Dlatego dziękujemy Maryi za dotychczasową opiekę nad naszą Ojczyzną i prosimy o dalszą.  
  3. W imieniu organizatorów Pieszej Pielgrzymki Ełckiej i Pielgrzymów składam serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom, którzy udzielili Pielgrzymom gościny i noclegu.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Blizina za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 60 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Borowej.
  5.  Uroczystości odpustowe na Świętego Rocha w Postękalicach dzisiaj o godzinie 14.00. Natomiast jutro w  niedzielę 16 sierpnia drugi dzień odpustowy na Świętego Rocha, msza święta tego dnia o godzinie 11.15 Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  6. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
  7. Z bożym błogosławieństwem i wiązankami ziół i kwiatów idźmy z radością do naszych domów – „Szczęść Boże".
 

 

« powrót