Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Przenajświętszej Trójcy 11.VI.2017 r.

2017-06-11 01:48:41

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Przenajświętszej Trójcy 11.VI.2017 r.


  1. Dzisiaj, w uroczystość Przenajświętszej Trójcy, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu...". Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Przenajświętszą Trójcę – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
  2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 8.00 i 10.00 – po mszy o godzinie 10.00 procesja. Wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest zawsze obecny wśród nas i w naszym życiu. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Trasa procesji będzie ta sama jak w roku ubiegłym – prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy! Na procesję zapraszamy orkiestrę, Panie różańcowe i te do feretronów, Panów z poszczególnych wiosek do niesienia swoich horągwi, dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów, młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  3. Za tydzień w  niedzielę 18 czerwca o godzinie 15.00 w Postękalicach będziemy obchodzić 280 lecie naszej świątyni pw. Świętego Rocha. Z racji tego Jubileuszu mamy zaszczyt wszystkich zaprosić.
  4. Msza Święta fatimska na cmentarzu za zmarłych w czerwcu odbędzie się w niedzielę 25 czerwca o godzinie 16.00. Zapraszamy.
  5. W niedzielę 9 lipca o godzinie 14.00 Ochotnicza Straż Pożarna w Piekarach będzie świętować Jubileusz 90 lecia swojej działalności. Organizatorzy na powyższy Jubileusz już dziś wszystkich serdecznie zapraszają.
  6. Tegorocznych maturzystów Uniwersytet Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na studia Wydział Filologiczno – Historyczny. Student może wybrać jeden z wielu specjalności. Szczegóły na ten temat w gablocie przed kościołem.
  7. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie. Wszystkim z serca błogosławimy...
« powrót