Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

2016-03-26 21:33:41
 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 27.III.2016 r.

 

  1. Drodzy Goście i Parafianie! Z wiarą stajemy dzisiaj przed pustym grobem Jezusa. „ Jezus Zmartwychwstał, jest nadzieja dla Ciebie, nie jesteś już pod panowaniem grzechu, zła! Zwyciężyła miłość, zwyciężyło miłosierdzie!” Słowa Papieża Franciszka.
  2. Tym radosnym orędziem wielkanocnego poranka dzielimy się z Wami wszystkimi i życzymy wielu łask Bożych, by miłość Zmartwychwstałego Chrystusa umacniała nas nie tylko w tym radosnym czasie Zmartwychwstania, lecz także w całym życiu. Pragniemy życzyć radosnych, pogodnych świąt, spędzonych w gronie najbliższych, a także poczucia, że Zmartwychwstały Pan przez swe miłosierdzie napełnia nas miłością każdego dnia. Niech Zwycięzca grzechu i śmierci, Zmartwychwstały Pan, będzie zawsze wsparciem w chwilach trudnych i nagrodą za wszelkie dobro. Te słowa świątecznych życzeń kierujemy także do Waszych bliskich, zwłaszcza chorych i cierpiących, których serdecznie pozdrawiamy za Waszym pośrednictwem!   
  3. Wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego – adorowali Pana Jezusa w „Ciemnicy" i „Grobie Pańskim", brali udział w drodze krzyżowej na czele z Druhami OSP z poszczególnych jednostek z terenu naszej parafii, asyście na dzisiejszej procesji rezurekcyjnej, orkiestrze z Panem kapelmistrzem i Panu organiście i Panu kościelnemu, Wikariuszom,   ministrantom, lektorom; wszystkim, którzy przygotowali dekorację ciemnicy i „Grobu Pańskiego", ofiarodawcom na kwiaty i za kwiaty do „Grobu Pańskiego" – składamy serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać"!
  4. W Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte według porządku niedzielnego. Niech nikogo spośród nas nie zabraknie także jutro na świątecznej Eucharystii. Przypominamy, że taca tego dna będzie przeznaczona na utrzymanie uczelni katolickich.
  5.  Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca; nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata po Mszy świętej o 18.00, w sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy świętej o 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Msza święta tego dnia dodatkowa w Piekarkach przy kapliczce Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Zapraszamy.
  7. Na kwiaty do Grobu Pańskiego ofiarę złożyli mieszkańcy Postękalic 600 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i tym którzy tę zbiórkę zebrali.
  8. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
« powrót