Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 16.IV.2017 r.

2017-04-16 00:00:39

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  16.IV.2017 r.

 

 

  1. W radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!".
    Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.
  2. Wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego – adorowali Pana Jezusa w „Ciemnicy" i „Grobie Pańskim", brali udział w drodze krzyżowej na czele z Druhami OSP z poszczególnych jednostek z terenu naszej parafii, asyście na dzisiejszej procesji rezurekcyjnej, orkiestrze z Panem kapelmistrzem i Panu organiście i Panu kościelnemu, Wikariuszom,   ministrantom, lektorom; wszystkim, którzy przygotowali dekorację ciemnicy i „Grobu Pańskiego", ofiarodawcom na kwiaty i za kwiaty do „Grobu Pańskiego" – składamy serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać"! Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  3. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte według porządku niedzielnego. Niech nikogo spośród nas nie zabraknie także jutro na świątecznej Eucharystii. Przypominamy, że taca tego dna będzie przeznaczona na utrzymanie uczelni katolickich.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka w tę niedzielę w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Decyzję o zbiórce podjęli polscy biskupi podczas Zebrania Plenarnego. Msza Święta w Piekarkach o godzinie 15.00
  5. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego! 
« powrót