Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Osiemnasta Niedziela Zwykła 6.VIII.2017 r.

2017-08-05 15:52:33

Ogłoszenia duszpasterskie

Osiemnasta Niedziela Zwykła 6.VIII.2017 r.


  1. Dziś świętujemy niedzielę Przemienienia Pańskiego ,które było umocnieniem dla uczniów , oraz potwierdzeniem ,że Chrystus jest prawdziwym Synem Bożym , którego mamy słuchać . Chrześcijanin to człowiek ,który słucha Boga i ciągle przemienia swoje serce . Podczas Mszy św. również jesteśmy świadkami przemieniania - chleb i wino przemieni się w Ciało i Krew Chrystusa. Niech udział w tej Mszy św. umocni nas do codziennych trudów, abyśmy stawali się podobni do Chrystusa.
  2. Dziękujemy mieszkańcom Borowej za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Mąkolic.
  3. Przygotowujemy się do Wizytacji Kanonicznej Parafii jaka będzie miała miejsce za tydzień w niedzielę 13 sierpnia br. W związku z czym dzieci które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii mają spotkanie w najbliższą środę po nowennie, a spowiedź dla wszystkich : dzieci, młodzieży i starszych będzie w piątek o godzinie 17.00 w Bogdanowie.
  4. Program Wizytacji będzie przedstawiał się następująco: o godzinie 8.00 przed kościołem powitanie i uroczyste wprowadzenie Ks. Biskupa oraz Msza Święta - przewodniczy Ks. Bp Andrzej Przybylski. Na powitanie zapraszamy orkiestrę i Panie z zespołu „Pasjonatek”, delegacja ze sztandarem Druhów OSP z Bogdanowa, Mąkolic i Piekar. Po Mszy św. w kaplicy MB ks. Bp spotka się z Radą Duszpasterską i Paniami z Żywego  Różańca. Serdecznie na to spotkanie zapraszam Radnych i Panie Różańcowe. O godzinie 10.00 Msza Święta z udziałem wszystkich dzieci z podstawówki i dzieci komunijnych w strojach komunijnych, w ławkach na środku kościoła będą prowadziły oprawę muzyczną. Zapraszamy również młodzież na czele z młodzieżą która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania i ministrantów. O godzinie 11.30  Msza Św. ogólna – homilia, obsługuje muzyczny Zespół „Moderato” z Niedyszyny, po Mszy Św. przejazd na cmentarz i modlitwy za zmarłych. O godzinie 14.00 w Woźnikach - Msza św. – homilia ks. Biskup. O godzinie 15.00 w Dobiecin Msza Św. – homilia ks. Biskup. O godz. 15.30 w Postękalicach Msza św. w związku z Jubileuszem 280 lecia świątyni pod wezwanie św.  Rocha – Msza św. i homilia – ks. Biskup. O godz. 17.00 wyjazd do chorych, symbolicznie  – 2 osoby.
  5. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”, a w niej o ostatnich uroczystościach w parafii Wola Krzysztoporska.
  6. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia przekazujemy najlepsze życzenia.
« powrót