Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Piąta Niedziela Wielkanocna

2014-05-17 09:31:32

Ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkanocna 18.V.2014r.

 

1.     Msza święta na cmentarzu za zmarłych dzisiaj o godzina 16.00. Zapraszamy.
2.     Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek godzina 16.00 Mąkolice w remizie i Góry Postękalskie przy kapliczce o godzina 16.00, w czwartek Borowa przy kapliczce o godzina 16.00 i Janów przy kapliczce o godzina 16.00.
3.     W majowe niedziele mają miejsce uroczystości pierwszokomunijne. Jest to czas szczególnie ważny w życiu naszych parafii i naszych rodzin. Niech będą one naprawdę wyrazem naszej wiary. Dołóżmy wszelkich starań, aby z tego dnia, z tej uroczystości wyeliminować wszystko co jest jej niegodne. Nie może to być dzień picia alkoholu, wystawnych przyjęć i bogatych prezentów. Musimy znaleźć i wskrzesić w sobie siły, które dadzą nam moc w przeciwstawianiu się złym zwyczajom. W czasach tak trudnych jest to nasz święty obowiązek!
4.     W najbliższym czasie, będzie do nabycia Jubileuszowy Album, kolorowy, wypełniony historią i fotografią naszej 100-letniej świątyni i okolicznych miejscowości, kościołów, kaplic, cmentarzy, straży pożarnych, orkiestry dętej, ważnych osób i dat, ciekawych wspomnień z czasów budowy naszego kościoła, poprzedzających i następujących po niej. Album będzie liczył 132 kolorowe stronice, szyty i w twardej oprawie. Powstał on w ciągu ostatniego roku przygotowań do Jubileuszu i współtworzyło go liczne grono Członków i Współpracowników Zespołu Redakcyjnego. To niezapomniana Księga Pamiątkowa dla każdej rodziny naszej Parafii i licznych Gości, którzy przybędą na uroczystości Jubileuszowe. Zapraszamy! Wkrótce ogłosimy termin sprzedaży Księgi Jubileuszowej.
5.     W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 
« powrót