Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Pierwsza Niedziela Adwentu

2016-11-29 01:23:03

Ogłoszenia duszpasterskie

Pierwsza Niedziela Adwentu 27.XI.2016 r.

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście". Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.
  2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wpatrujmy się ze szczególną uwagą w Maryję i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy codziennie o godzinie 17.00
  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  4. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe będą trwały do 29 listopada. Program rekolekcji będzie wyglądał tak samo jak w latach ubiegłych. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą o godzinie 10.00, 15.30 dla dzieci szkolnych i przygotowujących się do pierwszej komunii i o godzinie 17.00 dla starszych, młodzieży i tych którzy przygotowują się do bierzmowania. W poniedziałek i wtorek będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej.
  5. W poniedziałek i wtorek będzie można skorzystać z darmowego przejazdu autokarem na mszę rekolekcyjną o 15.30. Dzieci pod opieką domowników będą mogli przyjechać bezpłatnie autokarem w poniedziałek i wtorek na mszę św. o godzinie 15.30. Autokar będzie jechał od Koziróg godzina 14.40, Piekarki 14.45, Woźniki 15.00, później Piekary  15.05, Mąkolice 15.10 Dobiecin, 15.15 Korczew, Zwierzchów i Postękalice z przystanków autobusowych. Spowiedź starszych i schorowanych w pierwszy piątek tj. 2 grudnia. Zapisy w zakrystii.
  6. 6.      Pan Andrzej Lasota - nasz organista nawiedzi z opłatkiem wigilijnym w tym tygodniu Rodziny z następujących miejscowości.
  7. W poniedziałek i wtorek odwiedzi mieszkańców Bogdanowa, w środę Bogdanów Kolonia i Wólka, czwartek  Kacprów w piątek Radziątków. Prosimy o życzliwe przyjęcie z opłatkiem Pana Organisty w Waszych domach.
  8. Caritas Polska w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece wigilijne. Są do nabycia w zakrystii.
  9. Na potrzeby parafii ofiarę złożyła pewna rodzina z Woźnik Kolonii 100 zł. Za ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Dzisiaj i w czasie rekolekcji, przed i po każdej Mszy Świętej, w kruchcie parafialnej świątyni będą wystawione do nabycia ozdoby adwentowe i świąteczne przygotowane przez Członków Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Wsi Postękalice. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na prace renowacyjne zabytkowego kościoła pw. Św. Rocha w Postękalicach.

11. Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Wsi Postękalice organizuje również loterię świąteczną dla wszystkich osób, które wezmą udział w kiermaszu ozdób i stroików świątecznych. Kurteczki z nazwiskami zostaną wrzucone do specjalnej skrzynki. Losowanie nagrody głównej odbędzie się w drugą niedzielę adwentu tj. 4 grudnia po sumie o godzinie 11.30 w kościele parafialnym.

12. W środę tj. 31 listopada o godzinie 18.00 w salce katechetycznej będzie brana miara na sukienki dla dziewczynek. Zapraszamy rodziców z córkami na spotkanie z Panią krawcową.

13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Co tydzień mamy: Niedzielę, Źródło i wiele innych tytułów... także dla dzieci.

14. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia. Na godne i owocne przeżycie Adwentu przyjmijmy Boże błogosławieństwo...

« powrót