Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Piętnasta Niedziela Zwykła

2014-07-12 18:51:43

Ogłoszenia duszpasterskie

Piętnasta Niedziela Zwykła  13.VII.2014 r.

 

  1. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Urlop nie zwalnia nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani nie zwalnia odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.
  2. Chcę bardzo podziękować za przygotowanie, przeprowadzenie i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze  11 lipca, które spotkało się z pozytywną aprobatą uczestników z całej diecezji. Dziękuje ks. Tomaszowi, Paniom z Gminnego Zespołu „Ludowe Pasjonatki”, Panu Andrzejowi, Pani Krystynie i wszystkim uczestnikom pielgrzymki z parafii i poza parafii.
  3. Dziękujemy mieszkańcom Bogdanowa Kolonii i Wólki za udekorowanie ołtarzy kwiatami.  Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Radziątkowa.
  4. Msza św. za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 16.00 Zapraszamy.
  5. Zapraszamy na środę na nowennę. W liturgii tego dnia wspominamy NMPannę z Góry Karmel, albo Matkę Bożą Szkaplerzną. Matka Boża obiecała, że każdy, kto będzie nosił na szyi szkaplerz, nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością.
  6. W ostatnią sobotę lipca to jest 26 lipca jest organizowana autokarowa jednodniowa wycieczka do pięknego Sandomierza. Wyjazd o godzinie 6.00  rano, spod kościoła w Bogdanowie. Są dwa autokary, jest komplet, prosimy o wpłaty na wycieczkę jako potwierdzenie wyjazdu.
  7. W ostatnią niedzielę lipca to jest 27 lipca po każdej mszy świętej będzie w naszej Parafii poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji świętego Krzysztofa patrona kierowców. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców wraz ze swoimi pojazdami, dzieci z rowerami.
  8. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela” , z ubiegłego tygodnia, a w nim artykuł o Jubileuszu 100 – lecia kościoła w Bogdanowie, i z bieżącej niedzieli.
  9. W zakrystii jest do nabycia niewielka książeczka o życiu i śmierci niemieckiej mistyczki, stygmatyczki, żyjącej w XX wieku w Niemczech. Bardzo interesująca postać, warto przeczytać w czasie wakacyjnego odpoczynku by bardziej zbliżyć się do Boga. Z języka niemieckiego na język polski przyłożył ks. prof. Zdzisław Małecki. Serdecznie zapraszamy do zakrystii by nabyć tę pozycję.
« powrót